Zamknij
REKLAMA

Wybrali mieszkańca, który przysłużył się gminie. Wręczenie statuetki odbyło się podczas ostatniej sesji

14.42, 09.05.2022 .
Skomentuj Fot. UG Krzykosy
REKLAMA

„Zasłużony dla Gminy Krzykosy” to tytuł, który co roku przyznawany jest tym mieszkańcom gminy, których działalność na rzecz społeczności jest długofalowa, a jej efekty są widoczne gołym okiem. Po raz kolejny nagrodzono mieszkańca Pięczkowa.

Do konkursu, który miał wyłonić zdobywcę tytułu „Zasłużony dla Gminy Krzykosy” zgłoszono kilka nominacji. Nominowano panią Annę Becelę, nauczycielkę i opiekunkę zespołu „Gama”, pana Mariana Polowczyka, prezesa przedsiębiorstwa „Hand-Mięs” w Miąskowie, pana Stanisława Litke wieloletniego radnego gminy Krzykosy, zespół Regionalistyczno-Folklorystyczny „Tośtoki”, państwo Teresę i Feliksa Adryanów, oraz pana Józefa Przybylskiego. Decyzją kapituły konkursowej tytuł „Zasłużony dla Gminy Krzykosy” przyznano panu Stanisławowi Litke. Pan Stanisław urodził się w Pięczkowie 80 lat temu, a swoją działalnością na rzecz społeczności zaskarbił sobie sympatię i zaufanie mieszkańców wsi. Związany jest z jednostką OSP w Pięczkowie, gdzie przez wiele lat piastował funkcję prezesa, a w OSP Krzykosy pełnił funkcję prezesa zarządu oddziału gminnego. Od 1990 roku przez 6 kadencji rady gminy, a więc przez 24 lata zasiadał w fotelu radnego gminy Krzykosy. Pan Stanisław wraz z małżonką byli obecni na ostatniej sesji rady gminy, gdzie laureatowi wręczono nagrodę.

- Wiemy ile lat pracy i serca włożył w tą gminę, życzymy zdrowia i wierzymy, że jeśli nie będzie pandemii, uda się w przyszłym roku zorganizować galę, gdzie chcielibyśmy w uroczysty sposób wręczyć panu tą nagrodę – mówił wójt gminy Krzykosy Andrzej Janicki wręczając statuetkę panu Stanisławowi.

Laureat chciał również zabrać głos, aby wyrazić wdzięczność.

- Dziękuję kapitule za tak cenne wyróżnienie. Muszę powiedzieć, że gdyby nie współpraca z mieszkańcami gminy, a szczególnie druhami strażakami, nie byłoby tego wyróżnienia – podkreślał „Zasłużony dla Gminy Krzykosy”.

Kolejna statuetka powędrowała do mieszkańca Pięczkowa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%