Szkoła Podstawowa imienia Pierwszych Piastów w Gieczu zgłosiła się do ogólnopolskiego programu realizowanego w związku z 1000. rocznicą koronacji pierwszego króla Polski Bolesława Chrobrego.
W związku z przystąpieniem do programu szkoła kolejno realizuje zadania, których celami są upowszechnienie wiedzy na temat życia i działalności Bolesława Chrobrego oraz innych polskich władców, uczczenie 1000-lecia koronacji Bolesława Chrobrego, kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich, a także rozwijanie w uczniach zaangażowania i poczucia możliwości wpływania na rzeczywistość.
– W szkole wyznaczony został Nauczyciel – koordynator, który odpowiada za realizację działań w ramach Programu. Powołał on drużynę składającą się z 5 uczniów klas 7 i 8, która jest odpowiedzialna za przygotowanie oraz realizację zadań Programu oraz dotarcie do jak największej społeczności szkolnej – informuje dyrektor szkoły Danuta Zieleń.
W ramach programu od początku lutego do 30 kwietnia szkoła zobowiązana jest do wykonania konkretnych zadań. Uczniowie muszą przygotować film z gratulacjami dla Bolesława Chrobrego, zrealizować grę terenową „Na zamku polskich królów”, a także przeprowadzić prezentację lub konkurs „Dzień z królem Bolesławem Chrobrym”. W ramach realizacji zadań dodatkowych uczniowie Szkoły Podstawowej w Gieczu wystawią przedstawienie związane z koronacją Bolesława Chrobrego.
Uczniowie stopniowo realizują zada-nia programu. W pierwszy dzień ka-lendarzowej wiosny przeprowadzili jedno z nich na terenie Rezerwatu Archeologicznego oraz osady eduka-cyjnej – Gród Piastowski w Gieczu. Grupa projektowa wraz uczniami klas IV-VIII wzięła udział w grze te-renowej „Na zamku polskich królów”. Celem gry było zdobycie rycerskich ostróg, czyli tytułu królewskiego rycerza, a uczniowie biorący udział w zadaniu musieli wykazać się nie tylko znajomością ziem podległych królowi, sprytem, mądrością i czujnością, ale również wiedzą na temat życia i działalności Bolesława Chrobrego. W czasie gry trzeba było narysować portret władcy i zdobyć informacje do królewskiej kronik
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz