Zamknij
REKLAMA

Nowe konstrukcje na placach zabaw

Joanna Duda Joanna Duda 14.05, 24.01.2023 . Aktualizacja: 14.07, 24.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

W gminie doposażone zostaną 3 place zabaw w nowoczesne urządzenia zabawowe, co przyczyni się do aktywnego, bezpiecznego i przyjemnego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Dwa z nich zlokalizowane są w Chociczy, a trzeci znajduje się w Dębnie. 

W zeszły poniedziałek gmina podpisała w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu umowę o przyznaniu pomocy na realizację przedsięwzięcia „Urządzenie miejsc rekreacji na terenie gminy Nowe Miasto nad Wartą”. Gminie przyznano dofinansowanie w wysokości 151 353,00 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (EFROW) w ramach działania 19 „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” pod działania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Operacja ta realizowana jest w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, wdrażana przez Lokalną Działania – „Z Nami Warto”. Wartość całego projektu wynosi 293 481,94 złotych. W skład placu w Dębnie wchodzi zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, karuzela, tablica informacyjna oraz kosz do segregacji odpadów. W Chociczy w skład pierwszego z placów wchodzą: zestaw zabawowy, huśtawka wahadłowa, dwie huśtawki wagowe, konstrukcja wolnostojąca, pięć bujaków sprężynowych, piaskownica, ławki, tablica informacyjna oraz kosz do segregacji odpadów. W skład wyposażenia drugiego placu w tej miejscowości wchodzą zestaw zabawowy, zjazd linowy, dwie huśtawki wahadłowe, karuzela, huśtawka wagowa, dwie ławki, tablica informacyjna oraz kosz do segregacji odpadów. Podpisana umowa umożliwi doposażenie placów w nowy sprzęt, którego w tej chwili brakuje lub jest zbyt stary.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%