Zamknij
REKLAMA

Pierwszy projekt Pałacu Generała Dąbrowskiego

13:48, 23.12.2021 | opr. MT
Skomentuj Fot. Artur Nowicki
REKLAMA

We wtorek otwarto pierwszą wystawę w historii nowopowstałej instytucji kultury, jaką jest Pałac Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze. Wystawa „Przyszłość u podstaw” poświęcona jest współczesnym interpretacjom historii pracy organicznej. Projekt wykorzystuje najnowsze technologie, takie jak rozszerzona oraz wirtualna rzeczywistość. W przyszłym roku wystawę będzie można zobaczyć w miejscach powstającego Szlaku Pracy Organicznej.

- Projektując wystawę “Przyszłość u podstaw” próbowaliśmy pokazać, że wobec współczesnych kryzysów: potrzeba nowych, śmiałych projektów przyszłości opartych na tworzeniu wspólnej, obywatelskiej świadomości. Historia organiczników i organiczniczek uczy nas, że systematyczne, pełne namysłu działania pomagają w osiąganiu dalekosiężnych celów. “Przyszłość u podstaw” stawia także istotne pytanie o współczesną rolę instytucji kultury jako jednostki nie tylko dostarczającej rozrywki, ale także zdolnej kształtować współczesne społeczeństwo obywatelskie - mówi dyrektor Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze Marek Roman.

Wystawa “Przyszłość u podstaw” została podzielona na dwie części: poświęconą historii pracy organicznej oraz działalności Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze.

W pierwszej części odbiorcy za pośrednictwem interaktywnych kiosków multimedialnych i technologii rozszerzonej rzeczywistości mogą poznawać narracje towarzyszące postaciom i miejscom związanym z wielkopolską pracą u podstaw. Dzięki współpracy partnerskiej nawiązanej z Teatrem Fredry w Gnieźnie, w role organiczniczek i organiczników występujących w narracjach multimedialnych wcielili się profesjonalni aktorzy.

W drugiej części wystawy, użytkownicy korzystając z gogli VR, mają szansę odbyć wirtualną podróż po Pałacu w Winnej Górze. W osobnej przestrzeni: dmuchanej replice pałacu znajduje się także prezentacja ukazująca jego dotychczasową działalność kulturalną i edukacyjną.

Wystawa mobilna została zaprojektowana z myślą o jej przyszłorocznych odsłonach w miejscach powstającego Szlaku Pracy Organicznej. Rolą Pałacu Generała Dąbrowskiego w Winnej Górze jest zbudowanie i koordynowanie aktywności na Szlaku, a także propagowanie wiedzy o prekursorach, kontynuatorach oraz wartościach pracy organicznej.

(opr. MT)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%