Zamknij
REKLAMA

Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami

09:41, 30.11.2021 | M.T
Skomentuj Na rynku zostanie zapalona, ustawiona kilka dni temu, choinka Fot. JJ
REKLAMA

Zbliżają się Mikołajki, a to oznacza, że będzie się działo. Sobota, niedziela i poniedziałek będą pełne imprez skierowanych do całych rodzin. Przez trzy dni w Środzie będzie można spotkać nie jednego, a bardzo wielu Mikołajów w bardzo różnych okolicznościach.

W sobotę w Zaniemyślu oraz Środzie będzie można spotkać motocyklistów z grupy Czerwone Lwy, którzy wezmą udział w V Konwoju św. Mikołaja. Mikołaje na motocyklach zatrzymają się o 13:00 przy kościele św. Wawrzyńca w Zaniemyślu a o 15:00 przyjadą na średzki rynek.

Najwięcej będzie się działo w niedzielę. Najpierw odbędą się Motomikołaje 2021, czyli przejazd Etyliniarzy ulicami Środy. Motocykliści zbierają się o 11:00. Od 11:30 do 12:30 będą krążyć ulicami całego miasta. Tak, jak w poprzednich latach przejazd zakończy się nad jeziorem. Warunkiem odbycia się przejazdu są dobre warunki pogodowe.

Nieco później nastąpi otwarcie Wioski Świętego Mikołaja na terenie Ośrodka Kultury. Impreza rozpocznie się o 16:00, a w jej trakcie odbędą się występy wokalistów Studia Piosenki Gama. Będzie także możliwość spotkania Świętego Mikołaja oraz wręczenia mu swojego listu. Fotograficzne miasteczko będzie czynne przez prawie cały grudzień.

Zwieńczeniem mikołajkowych zabaw będą Mikołajki pod choinką na Starym Rynku, które rozpoczną się w poniedziałek o 17:30. W programie imprezy znajdą się występy artystyczne, świąteczne widowisko „Mikołaj już jedzie” oraz bajkowa parada św. Mikołaja. Jak co roku tego dnia nastąpi także uroczyste zapalenie choinki, która już od kilu dni stoi na rynku.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%