Zamknij
REKLAMA

W tej międzynarodowej imprezie Copenhagen Half Marathon swój udział zaznaczył zawodnik średzkiej Polonii

20.28, 29.09.2022 LeWi Aktualizacja: 20.31, 29.09.2022
Skomentuj Robert Rataj (Polonia) w Kopenhadze
REKLAMA

W ojczyźnie klocków Lego odbył się Copenhagen Half Marathon. W tej międzynarodowej imprezie swój udział zaznaczył zawodnik średzkiej Polonii.

Robert Rataj ze średzkiej Polonii to prawdziwy biegowy obieżyświat. Niedawno pisaliśmy o jego wizycie w brazylijskim Rio. Na swoim koncie zaliczonych ma mnóstwo sportowych imprez na całym świecie. Tym razem wybrał się na półmaraton do stolicy Danii - Kopenhagi. Na mecie uzyskał wynik: 1:39:45.

- Idąc dziś na start nie przypuszczałem że za chwilę znajdę się w baśniowej krainie Andersena - mówi zawodnik Polonii dodając - Kiedy obok stadionu Parken startowaliśmy w towarzystwie tłumu kibiców myślałem, że tak będzie tylko na początku biegu. Tymczasem okazało się, że na całej trasie ponad 25 tys. biegaczy może liczyć na doping wielu tysięcy kibiców, którzy zarażali uśmiechem zachęcając wszystkich do walki na trasie. Ale taka jest chyba natura mieszkańców Danii, kraju wyjątkowo bezpiecznego (wreszcie zobaczyłem jak wygląda duński policjant - tutaj zupełnie niepotrzebny), pięknego gdzie mieszkańcom niczego nie brakuje. Dlaczego więc mieliby się smucić? Na trasie zespoły i muzyka z głośników skutecznie zagrzewały do biegu. Stoły na punktach odżywczych suto zastawione. Wszystko w trosce o uczestników. Jednym słowem - baśniowa atmosfera w baśniowym kraju.

(LeWi)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%