Zamknij

Zawodnicy Polonii wbiegali na Śnieżkę. Niektórzy nawet trzykrotnie

10:19, 09.07.2022 LEWI Aktualizacja: 10:20, 09.07.2022
Skomentuj Fot. LEWI Fot. LEWI

30 czerwca w Karpaczu odbył się festiwal biegów górskich 3xŚnieżka = 1 Mont Blanc. Biegacze, w tym także średzianie, sprawdzili swoją formę wbiegając na Śnieżkę raz, dwa lub trzykrotnie.

Zawody jak zawsze przyciągnęły sporą grupę miłośników biegów górskich z całego kraju. Organizatorzy przygotowali dla uczestników trzy malownicze trasy. Na dystansie mini czyli jedno wbiegnięcie na Śnieżkę (18 km) startował Przemysław Pankowski (Polonia). Czas 2:37:07,89 open.

W kategorii sztafet rodzinnych biegł Błażej Szymkowiak z synem (Hokeiści ze Środy). Z wynikiem 3:27:37 zajęli 11 miejsce na 32 ekipy. Do mety dotarło 267 osób. Na trasie średniej (37 km) w stawce 150 biegaczy dzielnie walczył Maciej Węgłowski oraz Jacek Hańczyk (Polonia).

Pierwszy na mecie zameldował się z czasem 5:37:44,62, natomiast drugi z powodów zdrowotnych zszedł z trasy po pierwszym kółku ze zmierzonym czasem 2:13:07.

Na najdłuższym dystansie ultra (58,5 km) w grupie 180 uczestników zaprezentowała się pozostała trójka biegaczy Polonii: Piotr Rozwora: 7:33:03,21 open, Krzysztof Dębowski 7:34:04,22 i Błażej Kaczor 7:54:56,33. Wygrał Piotr Szumliński z rezultatem 6:09:52. Wyjazd zawodników Polonii został dofinansowany z budżetu Gminy Środa w zakresie rozwoju sportu na terenie Gminy Środa Wlkp w roku 2022.