Zamknij

Karatecy Mikasy najlepsi w Czerniejewie. W zawodach wystartowało ponad 230 osób

09:49, 15.06.2022 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:08, 15.06.2022
Skomentuj  Jagoda (1), Olga i Zosia (3) na podium w Czerniejewie Fot. Mikasa Jagoda (1), Olga i Zosia (3) na podium w Czerniejewie Fot. Mikasa

Dopiero drugi raz po pandemicznej przerwie udało się przeprowadzić zawody z cyklu Wielkopolska Otwarta Liga Karate. Ich areną było Czerniejewo, a średzką Mikasę reprezentowało 21 zawodników kierowanych przez senseia Macieja Sowę.

W zawodach wystartowało ponad 230 osób z 16 klubów z trzech województw, a Mikasa w klasyfikacji medalowej zdobyła… pierwsze miejsce! Na 53 rozegrane konkurencje karatecy wygrywali w 14, nie licząc innych wywalczonych tam medali. Bardzo dobrze wypadli w konkurencjach kihon PK. Wśród dziewcząt 10-11 lat najlepsza była Olga Matarzhuk, a wśród 8-9 lat trzecia – Nadia Manzhos. Wśród chłopców w kihonie PK do 7 lat pierwszy był Gleb Moroz, drugi – Tymon Żywarski, a trzeci – Adam Tylski.

U nieco starszych (10-11 lat) wspólnie na podium stanęli: Jan Sroka (złoto), Michał Manzhos (srebro) i Daniel Kulikowski (brąz). Z kolei wśród najstarszych (12-17 lat) chłopców w kihonie pierwszy był Daniel Olszewski, a trzeci Aleksander Matarzhuk. W konkurencjach kata Pierwszy Krok, gdzie chłopcy i dziewczęta rywalizowali we wspólnych kategoriach wiekowych także sypnęło medalami. Wśród najmłodszych do 8 lat triumfował A. Tylski. W kategorii 9-11 lat pierwszy był J. Sroka, druga – O. Matarzhuk, a trzeci – D. Kulikowski.

Wśród najstarszych (12-17 lat) zwycięzcą okazał się D. Olszewski, a brąz zdobył A. Matarzhuk. Kolejnymi szczęśliwymi dla Mikasy konkurencjami były zmagania w kata białych i żółtych pasów, prowadzone oddzielnie dla obu płci. Wśród najmłodszych (do 9 lat) dziewcząt wygrała N. Manzhos. W 10-12 na podium znalazły się: Jagoda Celińska (złoto) oraz Zofia Kubiaczyk i O. Matarzhuk (brązy).

U najmłodszych chłopców złoto wywalczył Mikołaj Szternel, a brąz – A. Tylski. Wśród starszych (10-12 lat) brązowy medal zdobył Jarosław Lozovych, a wśród najstarszych (13-17 lat) triumfował Dymitr Korzeniewski, a trzeci był D. Olszewski. Nie najgorsze wyniki zaliczyli kaciarze w konkurencjach kata pomarańczowych i wyższych pasów. Srebro wśród najmłodszych chłopców (do lat 11) wywalczył Jędrzej Sowa. W kategorii 12-14 lat dwa brązy padły łupem Maksyma Bubłyka i Władysława Hułyka, a wśród najstarszych dziewcząt także Martyna Hamrol wywalczyła brąz.

Martyna i Jędrzej dorzucili do tego po brązie w swoich startach w kumite, a jedyne złoto dla Mikasy w tej konkurencji przywiózł z tego turnieju Zbyszko Sowa. Ostatnim medalowym akordem były zdobycze średzkich drużyn w kata. Startujący wśród młodszych drużyn najlepsi okazali się: D. Kulikowski, O. Matarzhuk i M. Szternel! Z kolei wśród starszych drużyn zwyciężyli M. Bubłyk i bracia Sowa.

Drugie miejsce zajęły: M. Hamrol, J. Celińska wsparte przez D. Olszewskiego, a trzecie – team w składzie: W. Hułyk, J. Lozovych i A. Matarzhuk. Tak dużo dobrych rezultatów w Czerniejewie i pierwsze miejsce w klasyfikacji tego turnieju mają tym większą wymowę, że tego samego dnia dziesiątka innych karateków klubu wygrała turniej w Karpaczu, o czym pisaliśmy przed tygodniem.