Zamknij
REKLAMA

Na co przeznaczą "słodkie" pieniądze? Dofinansowanie Diamant wesprze rejs 10-lecia...

09:11, 02.05.2022 | opr. MM
Skomentuj Uroczyste przekazanie nagrody finansowej, która pomoże w organizacji imprezy z okazji 10-lecia średzkiego żeglarstwa
REKLAMA

W Środzie Wielkopolskiej dzieje się wiele – prowadzone są ciekawe inicjatywy oraz organizowane przydatne wydarzenia, wśród nich nadchodzący rejs 10-lecia średzkiego żeglarstwa sportowego organizowany przez Akademię Żeglarstwa.

Dokładnie 10 lat temu, Patryk Różański – założyciel Akademii Żeglarstwa, wdrożył swój projekt na Jeziorze Średzkim i wprowadził do powiatu żeglarstwo sportowe. Projekt został zrealizowany za sprawą przychylności i wsparcia Urzędu Miasta i Gminy Środa Wielkopolska (zakupiono m.in. 5 żaglówek szkoleniowych klasy Optimist). Projekt rozwinął się na tyle, że dziś w mieście funkcjonują dwa kluby żeglarskie z medalistami Mistrzostw Polski oraz multimedalistammi regat krajowych i regionalnych.

– Akademia powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie mieszkańców gminy i powiatu. Jest azylem dla najlepszych zawodników w powiecie od 2018 roku. (…) W 2021 roku Akademia Żeglarska w Środzie Wielkopolskiej zorganizowała Zaniemyskie Bitwy Morskie pod białymi żaglami – imprezę, która została nagrodzona przez Polski Związek Żeglarski nagrodą roku 2021 „Błękitny Spinaker” w kategorii „śródlądowa impreza żeglarska”. W latach 2015–2017 organizowano również regaty nagrodzone przez Wielkopolski Okręgowy Związek Żeglarski statuetkami Złota Omega w kategorii „impreza żeglarska roku” – czytamy w zgłoszeniu przesłanym w ramach konkursu www.dobredzialania.pl.

Dofinansowanie Diamant rozwija żeglarstwo sportowe

Sukces sportu żeglarskiego w rejonie Środy Wielkopolskiej to efekt nie tylko ciężkiej pracy, ale i pasji założyciela. Jednak, aby dodatkowo wypromować sporty wodne w mieście, potrzeba do tego funduszy. Dlatego Akademia Żeglarska zgłosiła się do programu Dobre Działania i marki Diamant, w którym prosi o dofinansowanie jednodniowej imprezy.

– Obchody 10-lecia średzkiego żeglarstwa sportowego to wydarzenie, na którym z pewnością będziemy! Uwielbiamy ludzi z sercem przepełnionym pasją. Mamy nadzieję, że nasze drobne wsparcie przyczyni się do większej rozpoznawalności Akademii na terenie Średzkim oraz w kraju. Liczymy na sukcesy Państwa zespołu. Postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę, ponieważ niesie dla regionu nowe wartości, nowe możliwości i nowe atrakcje nawet dla tych, którzy nie korzystają na co dzień z żeglugi – mówił Jacek Pietrowiak, Dyrektor w Środzie Wielkopolskiej, który przekazał oficjalną nagrodę Patrykowi Różańskiemu, założycielowi Akademii Żeglarskiej. Na wydarzeniu obecni byli także Michał Korcz, Kierownik Cukrowni oraz Kamila Sikorska, Marketing Manager marki Diamant. 

Dofinansowanie Diamant rozwija żeglarstwo sportowe

To już kolejna edycja programu grantowego, w którym marka Diamant nagradza finansowo pożyteczne inicjatywy aktywizujące lokalną społeczność, zachowujące cenną historię lub budujące lepszą, przyjaźniejszą ludziom przyszłość. Jeśli też masz pomysł, co ulepszyć lub zorganizować w regionie, zgłoś się. Z racji ilości potrzeb i kreatywności zgłoszeń, Pfeifer & Langen Polska – producent marki Diamant, przedłużył konkurs bezterminowo 2022. Kolejny termin nadsyłania zgłoszeń do kolejnej edycji mija: 31 maja br.

(opr. MM)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

wikiwiki

0 0

Ale kwota ho,ho. może lepiej było wziąć paletę cukru.
Wstyd - cukrownia wstyd 11:04, 04.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AnetaAneta

0 0

No może i kwota mała, ale w efekcie skali i kolejnych edycji to już spore wsparcie. Mnie się akcja podoba.
A po drugie - zrobisz coś za 0 zł? Lepiej mieć cokolwiek niż nic, a za tę kwotę można już coś podzialac w rejonie.
16:07, 05.05.2022


REKLAMA
0%