Zamknij

Wygrali w kórnickim Parkrunie

08:58, 09.09.2021 LEWI Aktualizacja: 09:06, 10.09.2021
Skomentuj Piotr Stefanowicz (Polonia) na trasie Fot. Bartłomiej Ciechacki Piotr Stefanowicz (Polonia) na trasie Fot. Bartłomiej Ciechacki

W minioną sobotę na kórnickich Błoniach odbyła się dziesiąta edycja biegów z serii Parkrun. Zwyciężyło średzkie małżeństwo Stefanowiczów.

Dla trzydziestu biegaczy, którzy zjawili się w sobotni poranek na starcie organizatorzy przygotowali ciekawą trasę, tradycyjnie na dystansie 5 km.

Jako pierwszy na mecie zameldował się zawodnik sekcji biegowej średzkiej Polonii Piotr Stefanowicz z czasem 20:20. W kategorii pań najlepiej poradziła sobie żona zwycięzcy Bogumiła Stefanowicz z wynikiem 24:41.

W opinii uczestników była to świetna okazja do sportowego obcowania z przyrodą w lesie w okolicach Jeziora Kórnickiego. Szczególne podziękowania zawodnicy kierują do pomocnych wolontariuszy, bez których trudno wyobrazić sobie sprawne przeprowadzenie imprezy.

Z kolei organizatorzy już zapraszają biegaczy w najbliższą sobotę do Kórnika. Start biegu o godzinie 9:00.