Zamknij

Udane debiuty w Trzciance

10.33, 01.07.2021 J.J
Skomentuj Nikita Kisielewski w Trzciance Fot. AŻ
REKLAMA

W sobotę 19 czerwca odbyły się III Regaty o Puchar Burmistrza Trzcianki na jeziorze Miejskim. Do Trzcianki pojechało dwóch podopiecznych średzkiej Akademii Żeglarstwa. Zawodnicy rywalizowali w klasie Laser PICO.

Dla Nikity Kisielewskiego oraz Antoniego Bartoszewskiego był to debiut na zawodach sportowych w nowej większej klasie jachtów. 

- Zyskująca popularność żaglówka klasy Laser PICO  jest szybka i dzielna. Dobrze radzi sobie w bardzo wymagających warunkach wiatrowych. Na jeziorze w Trzciance wiatru jednak było bardzo mało. Żeglarzom przyszło rywalizować w 5 wyścigach w skrajnych warunkach pogodowych. Upał i zanikający wiatr okazał się najmocniejszym rywalem na trasie – informuje Akademia Żeglarstwa.

Żeglujący w barwach KKŻ Antoni Bartoszewski żeglował równo co przełożyło się na zajęcie 6 miejsca. Reprezentujący Akademię Żeglarstwa w Środzie Nikita Kisielewski testował na regatach nowy ster. Ostatecznie zajął 8. miejsce. Były to dla niego pierwsze regaty w roli sternika i samodzielnego zawodnika. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%