Zamknij
REKLAMA

Regaty Dni Morza

10:22, 01.07.2021 | J.J
Skomentuj Mikołaj Osuch POL 1578 Fot. AB
REKLAMA

W weekend 19-20 czerwca odbyły się kolejne regaty Pucharu Polski w klasie Optimist. Na jeziorze Kierskim rywalizowało łącznie 96 zawodników. Jak spisali się zawodnicy średzkiej Akademii? 

Po 6 rozegranych wyścigach najwyżej uplasował się Mikołaj Osuch, który zajął ostatecznie 23. miejsce. Jego klubowy kolega Mikołaj Rawecki zajął 27. miejsce. W regatach wzięli udział także zawodnicy szkoleni przez Akademię Żeglarstwa, ale reprezentujący Kościański KŻ: Julian Jankowiak oraz Stanisław Bartoszewski. Kolejno zajęli miejsca: 24. i 30. 

- To były trudne regaty z dobrymi rywalami topowych klubów. W sobotę powiało słabo, w niedzielę mocniej i dzięki temu udało się rozegrać 6 wyścigów. Bardzo dobry występ średzkich zawodników na kolejnych regatach pucharowych to zasługa ciężkiej pracy i wytrwałości dzieci. Należy pamiętać, że Mikołaj Osuch oraz Stanisław Bartoszewski mają po 12 lat, Mikołaj Rawecki 11, a Julian Jankowiak zaledwie 9. Zawody w takich warunkach to nie lada wyzwanie – wyjaśnia Patryk Różański z Akademii Żeglarstwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%