Zamknij
REKLAMA

Z sukcesem w Dzierżoniowie

12:14, 20.05.2021 | M.D
Skomentuj
REKLAMA

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - to najważniejszy turniej w dyscyplinach letnich. Kwalifikację do OOM w zapasach można uzyskać walcząc w dwóch Pucharach Polski, zdobyte miejsca zamieniane są na punkty, tworzony jest ranking. 

W finale Olimpiady startują najlepsi zapaśnicy: 16 z rankingu i zapaśniczki, 14 z rankingu. Nie mogło zabraknąć przedstawicieli średzkich zapasów. Wśród juniorów młodszych kwalifikację do OOM wywalczył Antoni Stanicki. Dziewczyny o swoje kwalifikacje walczyły w Dzierżoniowie w ramach 2 Pucharu Polski. Na pierwszym Pucharze Polski Michalina Ignaszak w kategorii wagowej 57 kg wywalczyła 13 lokatę.

By być pewną awansu musiała w 2 Pucharze Polski powalczyć o strefę medalową. I tak się stało. Michalina wygrała 3 pojedynki, ostatecznie zdobyła 5 miejsce. -Medal był bardzo blisko-komentuje Krzysztof Polowczyk.  Kwalifikacja jest, ale najważniejszy start to Olimpiada. Drugą zawodniczką Tęczy była debiutująca Nikola Haniewicz, w kategorii wagowej 61 kg. Nikola wygrała 1 pojedynek.

Ostatecznie wywalczyła 16 lokatę. Jest to bardzo  motywujące wygrać walkę na zawodach ogólnopolskich. Nikola wyciąga wnioski z treningów z trenerami Kaźmierowskim, Krotofilem czy Adamusem, dodatkowo „dorabia” na treningach starszej grupy. - Oby tak dalej, a na pewno przyjdzie wynik dla tej walecznej i ambitnej zawodniczki - dodaje K. Polowczyk. Cieszę się, że Michalina także otrzymała powołanie a dodatkowo znalazło się miejsce dla Pauliny Mrugas, bardzo ambitnej i rokującej zawodniczki. To na pewno mega motywacja zarówno dla niej samej jak i pozostałych zawodników  – podkreśla trener. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%