Sport

Zamknij

Unia Swarzędz wywozi komplet punktów ze Środy. Szybki gol przesądził o porażce Polonii w derbach regionu

Jan Szcześniak Jan Szcześniak 10:57, 12.04.2026 Aktualizacja: 10:58, 12.04.2026
Skomentuj Unia skuteczniejsza w derbach Wielkopolski. Polonia bez punktów Poloniści po stracie bramki Fot. Czesław Kościelski/Polonia Środa

Piątkowe spotkanie III ligi na Nowym Stadionie Średzkim przyniosło spore rozczarowanie miejscowym kibicom. Polonia, mimo przewagi w wielu fragmentach meczu, nie zdołała odwrócić losów rywalizacji z Unią Swarzędz i musiała uznać wyższość gości. O wyniku przesądził błyskawiczny gol zdobyty już na samym początku spotkania.

Szybki cios na początku meczu
Spotkanie rozpoczęło się dla gospodarzy w najgorszy możliwy sposób. Już w pierwszej minucie piłkę do siatki skierował Miłosz Mateuszewski, dając gościom szybkie prowadzenie.

Taki obrót spraw wymusił na średzkim zespole natychmiastową reakcję i przejęcie inicjatywy. Polonia próbowała odrobić straty jeszcze przed przerwą, jednak mimo kilku dobrych okazji brakowało skutecznego wykończenia. Najbliżej wyrównania byli m.in. Mateusz Pieńczak i Szymon Doba, lecz defensywa Unii oraz bramkarz gości nie dali się zaskoczyć. Tuż przed przerwą dogodną sytuację miał także Adam Iwiński, jednak nie zdołał oddać czystego strzału.

Niewykorzystane okazje gospodarzy
Po zmianie stron obraz gry nie uległ większej zmianie. Goście skupili się na zabezpieczeniu wyniku i wyprowadzaniu kontrataków, natomiast Polonia długo utrzymywała się przy piłce, szukając sposobu na sforsowanie dobrze zorganizowanej obrony rywali.

Swoich szans próbowali m.in. Iwiński, Jakub Szczypek oraz Patryk Mikita, jednak żadna z prób nie znalazła drogi do bramki. Strzały mijały cel lub kończyły się na bocznej siatce, co tylko potęgowało frustrację gospodarzy.

Kolejna strata punktów lidera
Mimo ambitnej postawy i przewagi w wielu fragmentach meczu, Polonia nie zdołała doprowadzić nawet do wyrównania. Spotkanie zakończyło się skromnym, ale niezwykle cennym zwycięstwem Unii Swarzędz 1:0.

Dla ekipy ze Sportowej to kolejna strata punktów u siebie, szczególnie bolesna w kontekście niedawnej pozycji lidera rozgrywek i walki o awans. A już w następnej kolejce spotkań Średzian czeka wyjazd do Bydgoszczy na mecz z pierwszym w tabeli – Zawiszą.

Dalszy ciąg materiału pod wideo ↓

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu glospowiatusredzkiego.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%