Zamknij
REKLAMA

Kto wygrał kolejną edycję programu grantowego Diamant i na co przeznaczy wygrane środki?

11.35, 19.01.2023 MM Aktualizacja: 12.47, 19.01.2023
Skomentuj Autorka projektu chce pokazać mieszkankom Gminy Nowe Miasto oraz powiatu średzkiego fascynujący świat cukru… w kosmetyce.
REKLAMA

Znamy wyniki 5. edycji programu grantowego przygotowanego przez markę Diamant. Mieszkający przy okolicznych cukrowniach zgłaszali swoje potrzeby, które aktywizują i sprawiają, by w regionie żyło się lepiej. W ramach zakończonej w sierpniu edycji nagrodzonymi zostali…

Pierwszą nagrodę zgarnęła Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą, która zorganizuje cukrowe warsztaty glamour.

Autorka projektu chce pokazać mieszkankom Gminy Nowe Miasto oraz powiatu średzkiego fascynujący świat cukru… w kosmetyce. Podczas warsztatów kosmetycznych będzie można dowiedzieć się o zbawiennym wpływie cukru na cerę, o tym, jak pomaga walczyć z rozstępami i cellulitem, a także oczyszczać skórę bez efektu podrażnienia. Uczestniczki będą mogły nauczyć się samodzielnie przygotować cytrusowo-cukrowy peeling do ciała, cukrowy peeling do ust, a także cukrowy balsam nawilżający.

Jury marki Diamant doceniło inicjatywę, ponieważ pokazuje ona ciekawe podejście do cukru, a także to, że celem warsztatów jest nie tylko konkretna wiedza, lecz także integracja lokalnej społeczności, zachęta do wyjścia z domu i współdziałania.

Pierwszą nagrodę zgarnęła Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą, która zorganizuje cukrowe warsztaty glamour.

Oprócz tego nagrodzono Stowarzyszenie Konary z inicjatywą pielęgnacji wiedzy na temat pierwszej cukrowni na świecie, Fundację Fabryka Pomysłów, która zorganizuje Sportową Podróż po polskiej Wsi i Gminną Bibliotekę Publiczną w Czernicach Borowych, która rozwinie kompetencje cyfrowe dzieci.

– Dobre Działania mają moc, wierzymy, że nasze wsparcie przyczyni się choć w małym stopniu do rozwoju tych organizacji i kół zainteresowań. Uważamy, że zarówno szerzenie wiedzy, rozwój pasji, a także nauka nowoczesnych rozwiązań pozytywnie wpłynie na dzieci i młodzież, ale i zintegruje starszych, dając im możliwości do wspólnego spędzania czasu. W tej edycji po raz kolejny nagradzamy także inicjatywę sportową, ponieważ Diamant od lat jednoczy naszych pracowników i konsumentów m.in. w maratonach i biegach – powiedział Paweł Maciejewski, Dyrektor ds. Sprzedaży marki Diamant, w Pfeifer & Langen Polska.

Każdy może zgłosić swój koncept, a najsłodsza marka na rynku wybierze 4 najlepsze, które zostaną dofinansowane kwotą 3 000 złotych.

Co najważniejsze. Kolejne edycje na horyzoncie!

Aktualnie trwa kolejna edycja tego konkursu. Zgłoszenia do niej potrwają do końca lutego 2023 roku. Formularz znajduje się na stronie konkursu www.dobredzialania.pl. Każdy pomysł może okazać się zwycięski, ważne, aby aktywizował mieszkańców miejscowości, dbał o tradycję lub historię regionu, czy też wspierał jego rozwój.

Każdy może zgłosić swój koncept, a najsłodsza marka na rynku wybierze 4 najlepsze, które zostaną dofinansowane kwotą 3 000 złotych.

(MM)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%