Zamknij
REKLAMA

W planach jest plac zabaw dla psów wraz z wybiegiem

Mariusz Duda Mariusz Duda 12.37, 26.11.2022 . Aktualizacja: 13.15, 26.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Aż 170 projektów odnowy wsi z obszaru województwa wielkopolskiego otrzymało dofinansowanie w ranach konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”. W powiecie średzkim takie dofinansowanie otrzymały sołectwa Winna Góra i Brodowo. W obu lokalizacjach pieniądze zostały już rozdysponowane. W Winnej Górze powstał „Piękny zakątek Winnej Góry”, a w Brodowie utworzone zostało centrum rekreacji. Na inwestycje w Brodowie Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył 47 tysięcy złotych. Podobną kwotę przekazała gmina, a ponad 10 tysięcy złotych stanowił wkład własny mieszkańców.

Sołtys Brodowa Anna Oginska nie poprzestaje jednak tylko na tym projekcie. Chce stworzyć miejsce integracji dla wszystkich mieszkańców. Powierzchnia do tego jest, ale potrzeba jeszcze sporo środków finansowych na zakup niezbędnego wyposażenia.

- Brodowo ma sporo mieszkańców, a nie posiada świetlicy. Musimy wykorzystać tę powierzchnię, którą mamy – usłyszeliśmy.

W sobotę 26 listopada mieszkańcy posadzili na placu przy szkole 20 krzewów. Przeprowadzono też kolejne prace porządkowe. Miejsce to nabiera blasku i już w niczym nie przypomina tego, co można tu było zobaczyć jeszcze niedawno.

Co mają do dyspozycji mieszkańcy? Dla dorosłych jest siłownia zewnętrzna, a dzieci mogą już się cieszyć nowymi urządzeniami na placu zabaw. W ostatnim czasie pojawił się tu mini park linowy i tyrolka. Możliwe, że w przyszłym roku uda się wymienić niektóre starsze elementy wyposażenia placu zabaw. Są nowe alejki i miejsce na ognisko. Teren jest oświetlony i monitorowany.

- Zrobiliśmy strefę fitnessu, która jest oddzielona roślinkami, żeby nie robić płotków, ale żeby to było naturalnie. Dalej jest strefa dla dzieci młodszych. Mini park linowy jest raczej dla trochę starszych dzieci. Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku pogoda pozwoli i uda się postawić nową altanę. Firma ogrodnicza pomoże w rekultywacji terenu i wiosną zasieje trawę. Mamy zamiar też sukcesywnie uzupełniać plac w dodatkowe sprzęty – mówi sołtys Anna Oginska.

Od dwóch lat jest tu też boisko ze sztuczną nawierzchnią. Pani sołtys ma jeszcze wiele interesujących pomysłów na zagospodarowanie tego terenu. Jednym z nich jest utworzenie wybiegu dla psów z placem zabaw. Byłoby to pierwsze takie miejsce w gminie Środa i w całym powiecie.

- Mieszkańcy Brodowa mają psy, ale nie każdy ma takie duże podwórko. Miejsce mamy, pozostaje jedynie kwestia ogrodzenia, a sprzęty można sukcesywnie później dokładać – tłumaczy sołtys.

Ogrodzony wybieg z furtką miałby powstać pomiędzy obecnym placem rekreacyjnym a drogą krajową.

- Montaż urządzeń z atestem wykonał ich producent, jednakże nie wszystkie prace wykonują firmy. Można liczyć na mieszkańców. Pomocy nie odmawiają druhowie z naszej OSP – zapewnia nas pani sołtys.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%