Zamknij
REKLAMA

Markety czynne krócej ze względu na wysokie rachunki za prąd? Nie w Środzie!

19.07, 06.11.2022 opr. MD Aktualizacja: 19.07, 06.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Jak poinformowały Wiadomości Handlowe, część sklepów należących do znanych sieci ma mieć skrócony czas otwarcia. Powodem są wysokie rachunki za energię elektryczną. Wśród wymienianych sieci znalazło się Netto. Patrycja Kamińska, PR Manager tej sieci, oznajmiła, że część sklepów będzie czynnych o godzinę krócej. Decyzja ma dotyczyć tych obiektów, gdzie ruch jest bardzo mały w godzinach porannych bądź wieczornych. Sklepy te mają być otwierane godzinę później lub zamykane o godzinę wcześniej. Na tej liście nie znalazł się średzki market. Netto w Środzie czynne jest od godziny 6:00 do godziny 21:00, a w piątki i soboty do godziny 22:00. Ponieważ w najbliższy piątek przypada Narodowe Święto Niepodległości, sklep w czwartek będzie czynny do godziny 22:00.

O skróconym czasie otwarcia sklepów poinformowała sieć Kaufland. Najbliższy, znajdujący się we Wrześni, sklep tej sieci także nie zmienia godzin pracy. Sklep czynny jest w godzinach od 6:00 do 22:00.

Z wysokimi rachunkami za prąd chce walczyć Biedronka. Sposobem na obniżenie opłat ma być montaż paneli fotowoltaicznych.

Problemy finansowe ma spółka CCC, do której należą sklepy obuwnicze. Europejski potentat tej branży zaciągnął wiele pożyczek na nowe inwestycje. Wraz ze wzrostem oprocentowania kredytów znacznie zmalały dochody firmy. Obecnie spłata zadłużenia pochłania całkowity zysk. Spółka chce wyemitować dodatkowe akcje, które mają pomóc w trudnej sytuacji. Aktualnie sieć nie planuje zamykania sklepów. Przed rokiem było ich blisko 900, a teraz liczba ta wzrosła do 943.

W Środzie sklepy należące do znanych sieci nie tylko nie będą zamykane, ale w planach jest otwieranie nowych. Wkrótce przy A-Centrum (ul. Poselska 10) otwarcie nowego sklepu planuje sieć Dealz.

(opr. MD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (1)

ArcoArco

0 0

Biedronka chce walczyć z rachunkami za prąd? Jak na razie to po zamknięciu sklepów przez całą noc Biedronki w Środzie są oświetlone w środku na maxa...Chyba jako jedyne w gminie. 19:07, 23.11.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%