Zamknij
REKLAMA

Usługi Komunalne w Środzie z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomią pilotażową zbiórkę popiołu i żużlu z palenisk domowych

13.13, 07.10.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 13.13, 07.10.2022
Skomentuj Na stronie internetowej www.uk-sroda.pl dostępny jest wykaz wszystkich ulic biorących udział w pilotażu Fot. UK
REKLAMA

Usługi Komunalne w Środzie z dniem 1 stycznia 2023 roku uruchomią pilotażową zbiórkę popiołu i żużlu z palenisk domowych. Sprawdźcie kto jest objęty tym programem.

Głównym celem tego działania jest wyeliminowanie popiołu z frakcji zmieszanych odpadów komunalnych. Dzięki tym działaniom cena za przyjęcie odpadów do dalszego zagospodarowania w Wielkopolskim Centrum Recyklingu w Jarocinie będzie dużo niższa. 

W ramach pilotażu wyznaczono jedną część miasta Środa Wielkopolska tj. okolice ulic Kórnickiej, Kosynierów, Mickiewicza itd., tzw. „Korbole”. Łącznie jest to około 200 miejsc gromadzenia odpadów na terenie 41 ulic. 
Na stronie internetowej www.uk-sroda.pl dostępny jest wykaz wszystkich ulic biorących udział w pilotażu. 

Odbiór odpadów odbywać się będzie jeden raz na dwa tygodnie w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia oraz od 1 października do 31 grudnia.

Pojemniki do zbiórki popiołu i żużlu z palenisk domowych, dostarczane będą w ramach ograniczonego w czasie użyczenia mieszkańcom biorącym udział w pilotażowej selektywnej zbiórce popiołu przez „Usługi Komunalne Spółka z o.o.” w Środzie Wielkopolskiej w ilości jeden pojemnik dla każdej złożonej deklaracji biorącej udział w pilotażowej zbiórce. 

Po zakończeniu pierwszej części pilotażu, wiosną przyszłego roku Gmina Środa Wielkopolska, podejmie decyzję co do dalszego rozwoju projektu.

(Materiał partnera)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%