Zamknij
REKLAMA

Szykują się utrudnienia w tej części Środy. Kiedy poznamy harmonogram prac?

09:35, 12.05.2022 | J.J
Skomentuj Rozpoczęły się prace na Osiedlu Kwiatów Polnych Fot. JJ
REKLAMA

Rozpoczął się drugi etap prac na Osiedlu Kwiatów Polnych w Środzie. Tym razem inwestycja swym zasięgiem obejmie ulice: Nagietkową, Wrzosową, Chabrową, Sasankową, Łubinową oraz pozostałą część Makowej.

Pierwsze utrudnienia wystąpiły już w rejonie przystanku „Miętowa”, znajdującego się tuż przy ul. Nagietkowej. Urząd Miejski informował, że w związku z trwającymi pracami przystanki „Topolska/Os. Wyszyńskiego” oraz „Miętowa” będą nieczynne od 10 do 13 maja. Urząd w komunikacie prosił o korzystanie z najbliższego dostępnego przystanku (Topolska/Krajewskiego).

Jak informował nas w środę 11 maja Michał Orłowski, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień, mimo że projekt nie obejmuje budowy nowej nawierzchni ulicy Miętowej, to prace rozpoczęły się od fragmentu właśnie tej ulicy.

- Fragment ul. Miętowej, ten przy przystanku był uwzględniony w przetargu, ponieważ w tym miejscu był do wykonania kawałek kanalizacji deszczowej – wyjaśnia naczelnik.

Jak tłumaczy dalej Michał Orłowski, cała inwestycja na wspomnianych ulicach rozpoczęła się od robót kanalizacyjnych.

- Wykonawca w ramach budowy nawierzchni zobowiązany jest najpierw do wykonania kanalizacji deszczowej. Na ten moment odkrywane są wszystkie studnie i wszystkie kratki, które są w tej drodze – mówi Orłowski.

W najbliższy poniedziałek, po spotkaniu z wykonawcą Urząd Miejski będzie znał pełen harmonogram prac.

- Na spotkaniu dowiemy się, jaki będzie zakres użytkowania ulic. Poinformujemy mieszkańców o wszelkich utrudnieniach – dodaje na koniec Michał Orłowski.

[ALERT]1652341535780[/ALERT]

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%