Zamknij
REKLAMA

W Solarisie rozpoczął się strajk generalny! [ZDJĘCIA]

07:40, 24.01.2022 | J.J
Skomentuj Pracownicy Solarisa w Środzie strajkują! Fot. Leszek Wojtysiak
REKLAMA

Dziś, w poniedziałek 24 stycznia o godzinie 6:00 w firmie Solaris rozpoczął się strajk generalny. Pracownicy przyszli do pracy, lecz nie pracują! 

- Wygraliśmy referendum! – poinformował w zeszłym tygodniu naszą redakcję Leszek Wojtysiak, zastępca przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”. 

- Strajk został ogłoszony do odwołania! Dopóki pracodawca nie zmięknie – a musi w jakiś sposób zmięknąć – będziemy strajkować! – wyjaśnia Wojtysiak.

W referendum strajkowym, o którym pisaliśmy wielokrotnie na łamach „GPŚ”, zagłosowały 1342 osoby – czyli łącznie 51,7% uprawnionych do głosowania.

Jak informuje Leszek Wojtysiak, za przeprowadzeniem strajku generalnego opowiedziały się 1244 osoby, czyli 92,7% wszystkich głosujących.

Co teraz dokładnie wydarzy się w firmie? W poniedziałek pracownicy Solarisa przyszli do pracy, ale nie pracują. Ponadto, związkowcy znów żądać będą 800 zł brutto podwyżki dla każdego pracownika.

Przypomnijmy, że do czasu ogłoszenia wyniku referendum, związki zawodowe zeszły w swoich oczekiwaniach z 800 zł na 600, a później na 400 zł – tę ostatnią kwotę związki uważały za absolutne minimum. Ostatecznie zarząd firmy nie zgodził się na taki kształt podwyżek. 

- Firma podzieliła ludzi, a związki zawodowe nie chcą segregacji pracowników. Walczymy o równe pieniądze dla wszystkich. Jeśli związki wywalczą podwyżki, to pracodawca przecież dalej może wyróżniać swoich pracowników, których chce, nikt im nie broni – dodaje na koniec Leszek Wojtysiak, zastępca przewodniczącego Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KrystekKrystek

5 1

Prawidłowo! Niech walczą o swoje. 07:57, 24.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%