Zamknij
REKLAMA

Prawie 5,5 mln złotych na szkoły!

09:20, 14.01.2022 | J.J
Umowa z wykonawcą podpisana! Fot. Powiat Średzki
REKLAMA

Nowoczesny sprzęt dydaktyczny, doposażone pracownie – inwestycja warta kilka milionów! Doszło do podpisania umowy. Co dokładnie zmieni się w dwóch średzkich szkołach średnich?

Jak informuje Powiat Średzki, we wtorek 4 stycznia zarząd podpisał umowę z wykonawcą, dotyczącą przebudowy pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie.

- Przebudowa obejmie część budynku szkolnego ZSR na poziomie przyziemia (5 pomieszczeń szkolnych) oraz istniejące budynki warsztatów szkolnych, zlokalizowane obok budynku szkolnego, które były zapleczem parku maszynowego mechanizacji rolnictwa, przebudowany zostanie także istniejący plac manewrowy do nauki jazdy dla uczniów – wyjaśnia Powiat Średzki.

Projekt realizowanych jest pod nazwą „Nowoczesne kształcenie zawodowe w powiecie średzkim – przebudowa oraz wyposażenie pracowni kształcenia zawodowego w Zespole Szkół Rolniczych w Środzie oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Środzie”. Zadanie współfinansowane jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

W ramach projektu w jednej i drugiej placówce pracownie zawodowe zostaną wyposażone w nowoczesny sprzęt dydaktyczny.

- W ZSR doposażone zostaną następujące pracownie: pracownia lotniskowych służb operacyjnych, reklamowa, weterynaryjna, obróbki materiałów i ślusarska, teleinformatyczna. W CKZiU powstanie pracownia Centrum Nowoczesnych Technologii z wyposażeniem – tłumaczy Starostwo Powiatowe.

Wartość projektu opiewa na kwotę 5 413 930,19 zł, z kolei kwota dofinansowania to 4 601 840,65 zł.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%