Zamknij
REKLAMA

Zakład Gospodarki Komunalnej odpowiada krytykującym park!

09:22, 07.12.2021 | J.J
Nowa część Parku Planty w Środzie Fot. JJ
REKLAMA

Nowa część Parku Planty podzieliła średzian. W sieci pojawiło się kilkadziesiąt komentarzy. Począwszy od negatywnych, po broniących pomysłu na zagospodarowanie terenu, który wcześniej należał do przedszkola.

Przez kilka tygodni toczyły się prace inwestycyjne przy ul. Wiosny Ludów i ul. Księdza Kegla. We wtorek rano nastąpiło oficjalne otwarcie parku, który połączył się z terenem przy ul. Księdza Kegla, Szpitalnej i Kościuszki. Jak poinformował Zakład Gospodarki Komunalnej łączny koszt odtworzenia nowej części Plant wynosi 67 130, 85 zł brutto.

W ramach prac wykonano ścieżkę, wybudowano okrąg pod zegar słoneczny, który powstanie w przyszłym roku na wiosnę, zamontowano 2 ławki parkowe i dwie półokrągłe.

Poza tym nasadzono 3 drzewa liściaste, 322 krzewy i 797 bylin.

Usunięto z kolei dawne żywopłoty. W październiku Iwona Nagórko-Czwojdrak, zastępca dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej wyjaśniała na naszych łamach, że usunięto je ze względu na osoby spożywające alkohol. Osoby te, chowały się za krzakami, co umożliwiało im picie.

- Chcemy by to miejsce było odsłonięte i dobrze widoczne z ulicy. Mamy nadzieję, że to poskutkuje – tłumaczyła.

Jak to bywa w przypadku inwestycji na terenie miasta, pojawiło się wiele różnych komentarzy ze strony mieszkańców. Na niektóre z nich postanowił odpowiedzieć Zakład Gospodarki Komunalnej.

- To ma być park? Pewnie wszyscy urzędnicy się zjadą na huczne otwarcie – brzmiał fragment wypowiedzi czytelnika.

Jakub Litke, rzecznik prasowy ZGK odpowiada, że efekty będą widoczne w przyszłym roku.

- Podczas tworzenia skweru Stara Gazownia również spotykaliśmy się z negatywnymi komentarzami. Po pełnym rozkwicie nie było już ich. Pamiętajmy, że inwestycje związane z nasadzeniami wszelkich roślin wymagają cierpliwości oraz czasu, aby osiągnąć pełny efekt wizualny – wyjaśnia w imieniu ZGK Litke.

Inny z komentarzy dotyczył ławek, które zdaniem mieszkańców służyć będą bezdomnym i pijaczkom i strach będzie na nich siadać. Zakład Gospodarki Komunalnej informuje, że 4 ławki na ul. Wiosny Ludów od kościoła Najświętszego Serca Jezusa do ul. Kegla zostały zlikwidowane. Nasuwa się pytanie, czy teraz bezdomni przeniosą się sprzed kościoła do nowo otwartej części?

W komentarzach zarzucano również zabranie dzieciom z przedszkola „pola do zabawy”. Próbowaliśmy się skontaktować z przedszkolem w celu uzyskania komentarza, lecz do czasu wydruku naszej gazety nie udało się. ZGK za to tłumaczy, że z ich wiedzy wynika, że władze przedszkola były zadowolone z tego rozwiązania.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%