Zamknij
REKLAMA

Niewidomi bez problemu odbiorą paczkę?

13:31, 26.11.2021 | J.J
Poczta Polska i sieć Biedronka rozwijają swoją współpracę Fot. Poczta Polska
REKLAMA

Poczta Polska wraz z siecią Biedronka rozszerzają współpracę. Operator pocztowy i jedna z największych sieci marketów w Polsce chcą zwiększyć ofertę usług pocztowych dla swoich klientów. W pierwszej połowie 2022 roku w Polsce przy co najmniej 750 sklepach Biedronka mają stanąć automaty. Czy będą także w powiecie średzkim? 

Jak informuje biuro prasowe sieci Biedronka współpraca z Pocztą Polską umożliwi ponad 4 milionom klientów dziennie wygodne nadawanie i odbieranie paczek z automatów podczas dokonywania codziennych zakupów.

- Pierwsze urządzenia Pocztex Automat zlokalizowane zostaną na parkingach przy placówkach sieci Biedronka i pojawią się w I kwartale 2022 r. Automaty będą posiadać możliwość wygodnego nadawania i odbierania paczek. Dodatkowo wyposażone będą m.in. w ekran dotykowy oraz terminal płatniczy. Klienci będą mogli bezpośrednio w automacie Poczty dokonać płatności kartą lub BLIK-iem za przesyłki nadawane i pobraniowe – wyjaśniają.

Ponadto, dla osób niedowidzących i niewidomych przewidziano dodatkowe ułatwienia dostępu poprzez wyposażenie automatów Pocztex w specjalną klawiaturę ze znakami alfabetu Braille'a oraz obsługą głosową. 

- W połowie przyszłego roku ta możliwość będzie dotyczyć niemalże co czwartej placówki sieci Biedronka – informuje sieć. 

Automaty Pocztex występować będą w dwóch wielkościach i posiadać będą 60 lub 80 skrytek. Na ten moment nie wiadomo, czy któryś z nich stanie na terenie powiatu średzkiego. W odpowiedzi na nasze zapytanie, biuro prasowe Biedronki, poinformowało, że decyzje w tym temacie zapadną w styczniu. 

Co więcej, wraz z rozszerzeniem współpracy planowane jest także uruchomienie aplikacji mobilnej pozwalającej na nadawanie, śledzenie oraz odbiór paczek w Automatach Pocztex zlokalizowanych przy sklepach Biedronka. 

- Rozwijamy sieć własnych automatów paczkowych, bo chcemy być jeszcze bardziej konkurencyjni zarówno dla odbiorców indywidualnych, jak i naszych partnerów biznesowych – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej. 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%