Zamknij
REKLAMA

Szukasz pracy, a może chcesz zmienić? Sprawdź tę propozycję...

18:04, 31.05.2021 | Art. sponsorowany
W związku z rozwojem firma Stadler zatrudni 30 spawaczy.
REKLAMA

Jadąc ulicą Brodowską trudno nie zauważyć ogromnych hal, między dawnym hotelem Szablewski (obecnie Ośrodkiem Szkoleniowo Wypoczynkowym Rodak), a firmą Pachura Moto Center. Hale te należą do zakładu Stadler Środa, który zajmuje się produkcją i lakierowaniem stalowych pudeł do budowy tramwajów. Obecnie w związku z rozwojem firma poszukuje pracowników.

Pracownicy pracują na najnowocześniejszym dostępnym na rynku sprzęcie.

Niespełna rok temu powierzchnia zakładu zwiększyła się czterokrotnie
To ogromne przedsięwzięcie sprawiło, że powierzchnia hal produkcyjnych zwiększyła się aż czterokrotnie! Dzięki rozbudowie zakład został wyposażony m.in. w system umożliwiający spawanie w najnowocześniejszej technologii oraz własną lakiernię. Ostatecznie cała inwestycja kosztowała 65 milionów złotych. Powierzchnia firmowego magazynu po rozbudowie to 3 181 m2, lakierni 2 812 m2, a spawalni 11 164 m2. Dzięki powiększeniu powierzchni produkcyjnej wzrosła znacząco wydajność zakładu. Modernizacja umożliwiła produkcję pudeł i komponentów w najnowocześniejszej technologii spawania i lakierowania. 

Pracują na najnowocześniejszym sprzęcie!
- Wszystko jest nowoczesne, spawalnia jest odpowiednio wygłuszona, a pracownicy pracują na najnowocześniejszym z dostępnych na rynku sprzęcie – podsumowuje inwestycję przedstawiciel firmy Dyrektor Produkcji Tomasz Broniarczyk i dodaje – Co bardzo ważne pracownicy wyposażeni są w najnowsze środki ochrony indywidualnej, np. spawacze pracują w przyłbicach samościemniających z nadmuchem.
W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że firma może się pochwalić zakupem m.in. 5 kabin lakierniczych o długości aż 25 metrów oraz śrutowni. Pracownicy pracują z wykorzystaniem spawarek z najwyższej półki oraz dwóch laserów 3D do cięcia blach. Firma może się również pochwalić systemem filtrowentylacji (Push Pull), który oczyszcza powietrze na stanowiskach pracy – wszystko z myślą o komforcie pracy – zaznacza T. Broniarczyk.
- Na dzień dzisiejszy, dzięki rozbudowie, w zakładzie będziemy realizować produkcję pudeł tramwajowych do realizacji zamówień od zagranicznych i polskich klientów, a nasze produkty trafią m.in. do Krakowa (Polska), Mediolanu (Włochy), czy Stuttgartu (Niemcy) – podsumowuje temat modernizacji Dyrektor Produkcji.

Całość produkcji w Środzie
Rozbudowa zakładu umożliwia realizację produkcji w jednym miejscu, dlatego pod koniec roku 2020 spółka mogła zrezygnować z najmu hali w Zagórowie, gdzie miała swój oddział od 2018 roku. Całość produkcji odbywa się teraz w stolicy powiatu średzkiego. Wszyscy pracownicy z Zagórowa otrzymali propozycję przejścia do zakładu w Środzie. Większość ją przyjęła, z 45 osób 32 zdecydowały się pracować w zakładzie w Środzie.

Nie tylko tramwaje
Firma Stadler, dzięki wysokiej jakości i niezawodności swoich pojazdów, cieszy się dobrą reputacją na rynku. W ostatnim czasie firma otrzymała zlecenie na produkcję pojazdów dla szwajcarskiej kolejki górskiej. Pochwalić może się również produkcją pudła tramwajowego ze stali duplex. Stali wymagającej odpowiednich umiejętności od pracowników. 

Firma dba o bezpieczeństwo i komfort pracy.

Rozwój = zwiększenie zatrudnienia
W związku z tym, że firma dynamicznie się rozwija i otrzymuje coraz więcej zamówień, aktualnie planuje zwiększenie zatrudnienia aż  o 30 osób. Na tę chwilę poszukiwani są spawacze.    
Do obowiązków spawacza należy między innymi: składanie i spawanie pudeł tramwajowych, składanie i spawanie podzespołów w oparciu o rysunki konstrukcyjno-spawalnicze. Oczekiwania pracodawcy to: doświadczenie w spawaniu konstrukcji stalowych, uprawnienia spawalnicze MIG/MAG (możliwość odnowienia uprawnień na koszt pracodawcy). 
Jeżeli jednak kandydat nie będzie miał doświadczenia, albo potrzebnych umiejętności to jeszcze nic straconego! Wówczas Stadler może zaproponować takiej osobie przyuczenie do zawodu. Na terenie zakładu znajduje się bowiem szkółka spawalnicza, w której kandydat o mniejszych umiejętnościach może się szkolić (będąc zatrudniony w ramach umowy o pracę w Stadler) po szkoleniu trwającym od 3 dni do 2 tygodni pracownik rozpoczyna pracę w hali produkcyjnej.

Czym kusi firma?
Każdy pracownik w firmie jest zatrudniony w ramach umowy o pracę. Poza wynagrodzeniem zasadniczym pracownicy otrzymują również premie oraz  inne dodatki takie jak bonusy w postaci dofinansowania wakacji w wysokości 1900 zł brutto, bony świąteczne, premię gwiazdkową i frekwencyjną. 
Wszyscy pracownicy mogą liczyć dodatkowo na dofinansowanie do posiłku. W firmie wybudowana została kantyna pracownicza, w której obiad można wykupić za jedyne dwa złote. Resztę kwoty dopłaca firma. 

Firma dba o najwyższe standardy…
Koniecznie trzeba odnotować, że w firmie są przeprowadzane audyty certyfikujące, które mają na celu poprawienie jakości wyrobów oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. 
W Stadler Środa został wdrożony i jest doskonalony Zintegrowany System Zarządzania.
W listopadzie 2020 roku spółka uzyskała certyfikat zgodności z normą ISO 45001:2018 (System zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy). Dzięki temu zwiększył się poziom bezpieczeństwa i higieny pracy, przepisów przeciwpożarowych oraz wzrost świadomości pracowników. 
Wybranie firmy Stadler jako pracodawcy to postawienie na pewną i stabilną przyszłość. 
Firma zaprasza do przesłania CV na adres: [email protected] z dopiskiem SPAWACZ lub pocztą na adres Stadler ŚrodaSp. z o.o. Dział Personalny 63-000 Środa Wielkopolska, ul. Brodowska 38C. Więcej informacji pod nr telefonu 691 997 980

(Art. sponsorowany)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
0%