Zamknij
REKLAMA
Paweł Matuszak doradzi przy wyborze środka do ochrony Waszego warzywniaka.

Jakie środki na szkodniki w ogrodzie np. ćmę bukszpanową?

17.05.2022

Jakie środki na szkodniki w ogrodzie np. ćmę bukszpanową?

Coraz więcej osób decyduje się na uprawę swojego warzywniaka. Wiąże się to jednak z koniecznością zastosowania środków ochrony roślin. Jakie i kiedy stosować?

Na samym początku trzeba wiedzieć, że producenci środków ochrony roślin zarabiają głównie na rolnictwie (sprzedaż środków w dużych opakowaniach). Dział ogród to niewielki dodatek w ich działalności, który nie przynosi zbyt dużych zysków. Dlatego coraz częściej pojawiają się firmy takie jak Agrecol, Target, Substral, czy Bros, które kupują duże opakowania ów środków bezpośrednio od dystrybutorów, lub producentów jak np. Bayer, Syngenta, Ciech-Sarzyna, Nippon Soda przepakowują w swoje, mniejsze, opakowania i sprzedają pod swoją marką.

Dlatego sprzedawca, który w teorii poleca jakiś nowy środek poleca w praktyce ten sam, który stosowało się od dawna.

- Przykładem jest środek Mospilan, który jest głównym środkiem stosowanym do walki np. z ćmą bukszpanową. Każdy konfekcjoner tworzy swoje opakowanie, natomiast saszetka z środkiem jest taka sama - wyjaśnia Paweł Matuszak ze sklepu ogrodniczego RomTech (ul. Brodowska 28) i dodaje - Większość dostępnych środków ochrony roślin opiera się na tej samej zasadzie co można sprawdzić w informacjach zawartych na opakowaniu produktów.

Dlatego właśnie warto zaufać sprzedawcy, który dobrze zna produkty, które sprzedaje i tak jak w sklepie RomTech (ul. Brodowska 28) chętnie doradzi, gdy klient powie jaki ma problem. Dobierze odpowiedni środek w odpowiedniej ilości.

REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz