Zamknij
REKLAMA

Mija 16 lat od śmierci młodego księdza

10:15, 19.01.2022 | M.T
Skomentuj Fot. s Marta Jagielska/parafia NSJ
REKLAMA

W środę przypada 16. rocznica śmierci księdza Rafała Gorońskiego – neoprezbitera, który przez kilka miesięcy pracował w parafii Najświętszego Serca Jezusa w Środzie. Kapłan zginął 19 stycznia 2006 roku w wypadku samochodowym.

Ksiądz Rafał Goroński pochodził z Poznania. Święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 2005 roku w poznańskiej katedrze, po czym, jako neoprezbiter, skierowany został do pracy w średzkiej parafii NSJ.

Był inicjatorem powstania chóru parafialnego, prowadził także zajęcia w Liceum Ogólnokształcącym. Ludzie cenili go za poczucie humoru, otwartość oraz to, jak podchodził do pracy duszpasterskiej.

- Ceniłem go za niesamowite poczucie humoru. Umiał tez świetnie nawiązać kontakt z wiernymi – czytamy w jednym z komentarzy zamieszczonych w internecie po śmierci księdza Rafała.

Kapłan zmarł 19 stycznia w wyniku wypadku samochodowego w wieku 27 lat. Święcenia kapłańskie przyjął zaledwie kilka miesięcy wcześniej. Pogrzeb młodego wikariusza odbył się 25 stycznia 2006 roku na cmentarzu na Junikowie w Poznaniu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%