Zamknij
REKLAMA

Budowa powolutku idzie do przodu

17:07, 09.12.2021 | M.T
Skomentuj Na nawie głównej zamontowano już dach Fot. MT
REKLAMA

W ostatnich dniach budowa makiety Kolegiaty znów trochę posunęła się do przodu. Niedługo minie rok od rozpoczęcia budowy modelu. Autorzy przewidują, że prace uda się ukończyć do końca roku.

To co najbardziej widoczne, to wykończony wózek, na którym ustawiona jest makieta. Został on wyszlifowany oraz pomalowany. Pozostało jeszcze zabudowanie go ścianami, jednak to nastąpi dopiero po ukończeniu budowy makiety.

Równolegle z budową modelu trwa tworzenie zwieńczenia wieży, czyli jej dachu wraz z attyką. Ten element jest już na końcowym etapie i niedługo zostanie zamontowany na swoim miejscu.

W samej makiecie zamontowano już na stałe konstrukcję podtrzymującą dach nawy głównej. Wykonane zostało także jego pokrycie, które w tym tygodniu oklejone zostanie wydrukiem z dachówkami.

Warto wspomnieć, że powstający model nie jest pierwszym. Od kilku dni na wystawie „Miasto, moje miasto” w Galerii Miejskiej można oglądać starszą, mniej szczegółową makietę, jednak wykonaną w podobnej skali do powstającego modelu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%