Zamknij
REKLAMA

Pucharowe zmagania na pikniku

15:38, 20.09.2021 | M.T
Skomentuj Największe emocje wzbudziły sportowe rywalizacje Fot. MT
REKLAMA

Około 40 dzieci wzięło udział w zorganizowanym przez Parafię Kolegiacką I Pikniku Ministrantów i Iskierek, który odbył się w sobotę 11 września na terenie Domu Rekolekcyjnego poznańskiego ASD w Nadziejewie.

Uczestnicy pojawili się chwilę po godzinie 11. O 12 zaplanowana została pierwsza atrakcja tego dnia, czyli warsztaty gliniarskie. Podczas zajęć dzieci pracowały z gliną samoutwardzalną, dzięki czemu ich dzieła nie musiały być wypalane w piecu. Po godzinnych warsztatach na stołach znalazło się wiele różnych wyrobów, między innymi naczynia, czy niewielkie figurki zwierząt.

- Piknik jest pierwszym spotkaniem ministrantów i chórku parafialnego po wakacjach, chcieliśmy dać im możliwość spotkania się i spędzenia razem czasu. Dzięki wspólnej zabawie i sportowej rywalizacji mogli odnowić relacje między sobą oraz wzmocnić wspólnotę – informuje Piotr Maciejewski, opiekun ministrantów i organizator pikniku.

Po obiedzie i krótkiej przerwie rozpoczęła się pierwsza część zmagań sportowych – mecz w dwa ognie, w którym iskierki rywalizowały z ministrantami. Przez większość czasu na prowadzeniu utrzymywały się iskierki. Sytuacja wyrównała się jednak w ostatnich minutach gry, a zwycięski rzut należał do ministrantów, którzy wygrali ten pojedynek.

Uczestnikom pikniku towarzyszył ks. Bartłomiej Cylka, który dopingował i wspierał ich podczas wspólnej zabawy oraz pomagał w organizacji imprezy. 

Po kolejnej, dłuższej przerwie rozpoczęła się druga część zawodów sportowych o Puchar Proboszcza. Przez następne kilkadziesiąt minut uczestnicy razem zmagali się z kilkoma dość nietypowymi konkurencjami. Część z nich wymagała szybkości, inne precyzji, a niektóre zmusiły zawodników do poruszenia głową i przemyślenia swoich działań. Wśród wyzwań postawionych przed dziećmi znalazły się te dość łatwe, jak wyścigi w parach czy dmuchanie balonów na czas, ale i te bardziej skomplikowane. Jedna z konkurencji zakładała bowiem przeniesienie jajka do celu na paletce do ping-ponga. Ku zdziwieniu uczestników i opiekunów żadne z jajek nie ucierpiało podczas zawodów.

Po zawodach przyszedł czas na chwilę wytchnienia przy herbacie i ciastku. Na zakończenie pikniku wszyscy zgromadzili się wokół ogniska i spędzili czas na rozmowach, wspólnej zabawie i odpoczynku po intensywnym dniu

Przed zakończeniem imprezy ks. Bartłomiej Cylka w imieniu księdza proboszcza wręczył iskierkom, które wygrały sportowe zmagania, puchar. Po zakończeniu pikniku uczestnicy wymęczeni, ale szczęśliwi wrócili do domów. 

(M.T)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%