Zamknij
REKLAMA

Kto nabałaganił? Polacy czy Ukraińcy? Wylało się wiadro pomyj zarówno na Ukraińców, jak i na Polaków

06:52, 09.05.2022 | .
Skomentuj Fot. Серега Андросюк
REKLAMA

Długi weekend dla wielu osób rozpoczął się w piątkowe popołudnie 29 kwietnia. Pogoda sprzyjała do odpoczynku na łonie natury. Po znajdującej się nad jeziorem strefie biesiadnej widać było w sobotni poranek, że wiele osób skorzystało z tej formy relaksu. Nie wszyscy jednak pamiętali, że jest to przestrzeń publiczna o którą każdy użytkownik powinien dbać, co prezentuje nagranie wrzucone do sieci.

Mieszkający w Środzie obywatel Ukrainy wrzucił do internetu nagranie, na którym widać bałagan pozostawiony w strefie biesiadnej znajdującej się nad średzkim jeziorem. Film miał przedstawiać widok, który autor nagrania zastał w strefie w sobotę 30 kwietnia o godzinie 6:30. Nagranie prezentuje stertę śmieci porozrzucanych wokół strefy, a stoliki wyglądają, jakby wszyscy na chwilę od nich odeszli, a biesiada jeszcze trwała. Autor, za pośrednictwem internetu, zwrócił się do biesiadników z apelem o pozostawianie porządku. To spowodowało, że wylało się wiadro pomyj, zarówno na Ukraińców, jak i Polaków. Mężczyzna, który opublikował nagranie, zrobił to na grupie utworzonej przez obywateli Ukrainy mieszkających w naszym powiecie. Niektórzy poczuli się urażeni, choć autor nie napisał, że bałagan zostawili jego rodacy. Z komentarzy wynika, jakie zdanie Ukraińcy mają o swoim narodzie i co myślą o Polakach.

- Jeżdżę do Polski od lat 90. i widziałem, co się wtedy działo w Warszawie. Nie można więc pisać, że to Ukraińcy, nie wiedząc, jacy są Polacy. W Warszawie, w tunelu, woda po kolana i butelki pływały – oburzyła się jedna z internautek. Inny internauta broni Polaków twierdząc, że jeszcze pół roku temu wszędzie był porządek, a teraz tylko bałagan. - Pierwszy raz widzę coś takiego w Środzie. Ludzie i władze tego miasta robią wszystko dla ludzi, więc bądźmy też ludźmi, a nie świniami – skomentował inny użytkownik Facebooka. Część internautów przyjęła niemal za pewnik, że za bałaganem stoją obywatele Ukrainy. - Polacy rzadko tam siedzą. Są za bardzo zapracowani – czytamy w komentarzu. - Na Ukrainie przymykaliśmy na to oczy, ale tu nie jesteśmy u siebie. Trzeba szanować porządek – zauważa jedna z internautek. Z kolei inna podsumowuje: - Odpoczywa tam dużo młodych ludzi, zarówno Polaków, jak i Ukraińców. Wszyscy jesteśmy ludźmi i we wszystkich narodach są tacy, którzy nie nauczyli się sprzątać po sobie. Nie każdy jest święty, ale niech każdy nauczy się być odpowiedzialnym za siebie.

Pojawiły się też głosy Polaków. Internauci zauważają, że sprawa powinna zostać nagłośniona, a wtedy być może zostanie przejrzany zapis monitoringu, który pozwoli jednoznacznie wskazać sprawców tego bałaganu. Ponadto, jak słusznie zauważono, w strefie biesiadnej są kosze na śmieci, więc do podobnych sytuacji nigdy nie powinno dochodzić. Facebookowicze życzą niechlujnym osobom, aby zostały ujawnione. Uważają, że powinni za karę sprzątać parki. Przy okazji pojawił się głos przypominający, że to właśnie Ukraińcy, w dowód wdzięczności Polsce, często sprzątają miasta, a podobna akcja niedawno miała miejsce w Środzie.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

MichałMichał

4 1

Nikogo za rękę nie złapałem, ale wystarczy się kilka razy przejść obok tego miejsca, żeby mieć pewność, że dla Polaków nigdy tam nie ma miejsca. 08:33, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

PSRPSR

2 2

Dokładnie. Szuszfolstwo napływowe, muza, darcie papy i hit - mycie aut w jeziorze. Strach z dzieckiem tam przejść. A wyraź swoją opinię to od razu nalot, że jesteś ruskim trolem xD. Środa się skończyła. 14:29, 09.05.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%