Zamknij
REKLAMA

Ciesz się emeryturą w wieku 43 lat!

Mariusz Duda Mariusz Duda 09.50, 23.09.2022 . Aktualizacja: 09.54, 23.09.2022
Skomentuj
REKLAMA

- Wstąp do policji – zachęca Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. - Szukasz ciekawej i pełnej wrażeń pracy w Poznaniu i okolicach? Policja namawia do wstąpienia w szeregi tej formacji, gdzie już początkujący funkcjonariusz może zarobić nawet blisko 5 tysięcy złotych netto.

Według portalu gowork.pl początkujący policjant zarabia 3 923 zł „na rękę”. Ten sam portal podaje, że dzielnicowy otrzymuje 4 510 zł, kierownik referatu 5 493 zł, a komendant rejonowy blisko 8 500 zł. To jednak nie wszystko - mundurowi do podstawy mają doliczany szereg dodatków, wśród których jest m.in. dodatek stażowy, funkcyjny oraz za stopień.

- Po zakończonym procesie rekrutacyjnym, przyszłego policjanta czeka kilkumiesięczne szkolenie. Tam ma zapewnione darmowe wyżywienie, umundurowanie i zakwaterowanie. Kursant zarabia ponad 3500 złotych jeśli ma mniej niż 26 lat i ponad 3300 złotych jeżeli jest starszy. Po ukończonym kursie i zdanym egzaminie zarobki wzrastają odpowiednio do ponad 4500 złotych dla osób przed ukończonym 26. rokiem życia i blisko 4300 złotych dla osób po 26. roku życia. Jeżeli zdecydujesz się na elitarny Oddział Prewencji Policji w Poznaniu, możesz zarobić blisko 5 tys. złotych – przekonuje Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu i dodaje - Każdemu policjantowi przysługuje co roku 13-ta pensja, równoważnik za umundurowanie tzw. mundurówka. Do tego dochodzi dofinansowanie do wypoczynku. W ramach funduszu prewencyjnego policjantowi przysługuje zwrot kosztów poniesionych w związku z leczeniem i rehabilitacją.

Co istotne, w myśl aktualnych przepisów, osoba, która dziś wstępuje do służby, może przejść na emeryturę po 25 latach pracy. Masz 18 lat? Idziesz do policji? W wieku 43 lat możesz już być na emeryturze! Policyjny emeryt też nie powinien narzekać. Otrzymuje świadczenie emerytalne, do którego można doliczyć wiele atrakcyjnych dodatków, w tym świadczenie socjalne i prawo do lokalu mieszkalnego. 

Praca czeka w wielu komisariatach i w różnych wydziałach. Można wstąpić do prewencji, ruchu drogowego czy kryminalnych, ale również zajmować się końmi, psami służbowymi bądź pracować w Komisariacie Wodnym.

- Wystarczy, że posiadasz minimum średnie wykształcenie. Nie musisz mieć doświadczenia zawodowego. Sami profesjonalnie przygotujemy Cię do służby! - zapewnia policja.

Informacje o rekrutacji znajdziecie TUTAJ

Można również zadzwonić na infolinię pod nr tel. 609 602 257. Pytania można także przesłać mailem na adres [email protected] potrzebne dokumenty można złożyć w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy ul. Kochanowskiego 2a lub w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu przy ul. Szylinga 2b.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%