Zamknij
REKLAMA

Sezon rozpoczęty? Co z jakością wody?

12:17, 24.06.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Dziś rozpoczął się sezon kąpielowy na Kąpielisku Miejskim nad Zalewem Średzkim. Sezon potrwa do 31 sierpnia, a kąpielisko będzie czynne w godzinach od 11:00 do 18:00.

Poza tymi godzinami plaża nie będzie strzeżona!

Nie wiadomo, czy także w tych godzinach zastaniemy na plaży ratownika. O godzinie 11:50 nie była wywieszona żadna flaga, nie było też ratowników na wieżyczce czy pomoście.

W czwartek zbadana została woda w kąpielisku. Zdaniem inspektorów PSS-E woda nadaje się do kąpieli. Wykryte zostało śladowe stężenie Escherichia coli i enterokoków – znacznie niższe od dopuszczalnego stężenia w wodzie w kąpielisku. Kolejne badanie zaplanowano na 5 lipca.

Trudno dziś określić, jak długi będzie tegoroczny sezon kąpielowy w Środzie. W przypadku znacznego pogorszenia jakości wody kąpielisko może zostać zamknięte. W poznańskim Jeziorze Maltańskim sezon rozpoczął się 11 czerwca. Od środy Kąpielisko Malta jest nieczynne w związku z zakwitem sinic.

Przy okazji warto nadmienić, że Jezioro Średzkie to tak naprawdę zbiornik retencyjny, którego budowa trwała 3 lata, a jego otwarcie miało miejsce dokładnie 50 lat temu. Poniżej zdjęcia z archiwum Pawła Łukaszewskiego

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%