Zamknij
REKLAMA

Nastąpi zmiana pogody. Będzie niebezpiecznie! AKTUALIZACJA !

16:06, 19.05.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Silny front burzowy wkroczył właśnie z zachodu na terytorium Niemiec. Aktualnie w rejonie Düsseldorfu odnotowuje się blisko 2 tysiące wyładowań atmosferycznych w promieniu 25 km, w okresie 15 minut.

Burze kierują się na wschód i już jutro dotrą nad Polskę. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje, że dla powiatu średzkiego zostanie wydane ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia przed burzami z gradem. Apogeum zjawisk burzowych może nastąpić jutro wieczorem i w nocy. Burze mogą towarzyszyć nam także w sobotę, jednakże powinny mieć już łagodniejszy przebieg.

Prognozuje się, że incydent burzowy, który pojawi się u nas w nocy z piątku na sobotę, będzie najsilniejszym od początku roku.

Po przejściu frontu ochłodzi się. Temperatura maksymalna w dzień będzie się wahać w okolicach 16-20 stopni Celsjusza. Po niedzieli nieznacznie się ociepli, ale na upały przyjdzie nam poczekać do drugiej dekady czerwca.

[AKTUALIZACJA]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zmienił prognozę ostrzeżeń meteorologicznych dla Polski. Silne burze z niszczycielskimi porywami wiatru mogą wystąpić niemal na terenie całego kraju. Dla większości województw wydano ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia.

-  Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami możliwy grad. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu- brzmi treść ostrzeżeń przed burzami oraz przed silnym wiatrem.

Ostrzeżenie IMGW-PIB przed burzami obowiązuje od dziś (piątek 20 maja) od godziny 21:00, do jutra do godziny 6:00. Z kolei ostrzeżenie przed silnym wiatrem obowiązuje jutro od godziny 2:00 do godziny 15:00.

.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%