Zamknij
REKLAMA

Sprzeciw wobec segregacji sanitarnej - to niezgodne z prawem

13:16, 08.12.2021 | .
Skomentuj Fot. MK
REKLAMA

Dziś w południe przed budynkiem Sądu Rejonowego w Środzie odbyła się konferencja Klubu Konfederacji w sprawie segregacji sanitarnej w śremskim Klubie Relax. 

Wydarzenie miało na celu zwrócić uwagę na problem ograniczeń wprowadzanych do strefy publicznej, a mianowicie dzielenia społeczeństwa na osoby zaszczepione i niezaszczepione, ograniczając jednocześnie tym drugim równoprawny dostęp między innymi do kultury czy gastronomii. 

- Wszystkie osoby, które się nie zaszczepiły są poddawane represjom, nie wpuszcza się ich do teatrów, nie wpuszcza się ich do kin, nie wpuszcza się ich do restauracji. Chyba nie muszę tutaj podkreślać, z czym kojarzą się takie praktyki. Kojarzą się z najczarniejszymi kartami historii świata - z tym co Niemcy robili Żydom.- mówił na konferencji Maciej Jóźwiak, przedstawiciel Ruchu Narodowego w Środzie. 

Odniesiono się także do obostrzeń, które wchodzą w życie od 15 grudnia, a które rząd zapowiedział we wtorek. Przedstawiciele Ruchu Narodowego i Partii Wolność podkreślali, że wszelkie przejawy segregacjonizmu, zarówno te wprowadzane przez rząd jak i te, które samodzielnie ustalają poszczególne instytucje i właściciele lokali prywatnych są niezgodne z polskim prawem i konstytucją. 

- Konfederacja nie będzie obojętna na takie działania, zawsze będziemy stawać w obronie swobód, w obronie praw Polaków - zaznaczał Maciej Jóźwiak. 

Konferencja ta została zorganizowana w ramach sprzeciwu wobec segregacji sanitarnej, którą wprowadzono w Klubie Relax w Śremie. Lokal ten jako pierwszy w okolicy zdecydował się na ograniczenie wstępu osobom niezaszczepionym przeciwko COVID-19. 

- Zgodnie z informacjami podanymi przez prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych instytucje, które decydują się na wprowadzenie segregacji sanitarnej, nie mają prawa żądać od osób które chcą wejść lub wziąć udział w jakichkolwiek wydarzeniach certyfikatów szczepień. Takie certyfikaty możemy udostępnić jedynie w sposób dobrowolny - wyjaśniał Michał Kurek z Partii Wolność. 

Zachęcano, aby wszelkie przejawy segregacji sanitarnej zgłaszać do przedstawicieli Ruchu Narodowego i Partii Wolność, które oferują pomoc prawną osobom, którym odmówiono wstępu gdziekolwiek z powodu braku certyfikatu szczepienia lub niewyrażenia zgody na jego okazanie. Takie sytuacje można zgłaszać także do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Marcin Lepczyński z Ruchu Narodowego podkreślał, że wg. danych z całego świata, w krajach gdzie wprowadzono segregację sanitarną odsetek osób zakażonych COVID-19 jest na takim samym poziomie lub wyższym niż w krajach, gdzie do podziałów nie dochodzi, co jego zdaniem świadczy o nieskuteczności segregacji. Działacze Partii Wolność i Ruchu Narodowego wyrazili nadzieję, że przypadek Klubu Relax będzie jedynym w okolicy i nie będzie potrzeby podejmowania kroków prawnych. 

TRANSMISJA PONIŻEJ:

 

Czy osoby nieszczepione powinny mieć ograniczony dostęp do instytucji publicznych?

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Tak, stwarzają niebezpieczeństwo zakażenia 63%
Nie, to niezgodne z prawem 37%
Nie mam zdania 0%

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PLNPLN

1 0

1. Szczepić się? Nie, bo nie przebadano.
2. Nosić maseczkę? Nie, bo szkodzi na drogi oddechowe.
3. Myć się? Nie, bo częste mycie skraca życie.
Ogólnie powiem Wam, że życie prowadzi do śmierci, więc wyluzujcie z tymi swoimi spinami.
Poza tym osoba prywatną władająca lokalem/firmą na gruncie prawa własności może sobie robić, co chce. To jest wolność tych osób, skoro już tak się lucytujecie, a w ramach swojej wolności możecie iść gdzie indziej albo zmienić pracę.
Równie dobrze można powiedzieć, że zakaz palenia w miejscach publicznych ogranicza wolność palaczy (analogia: zakaz ma charakter prozdrowotny), ale nikt nie prowadzi badań nad tym, ile osób zmarło na zapalenie płuc, bo zamiast palić w lokalu, paliło na mrozie.
Czujecie klimat absurdu i gadania od rzeczy?
Twoją wolność ogranicza moja wolność i odwrotnie. 22:40, 14.12.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%