Zamknij
REKLAMA

Jak przekazać paczkę na oddział COVID?

09:07, 25.11.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Od 17 listopada został uruchomiony oddział COVID w Szpitalu Średzkim Serca Jezusowego. Na oddział jest całkowity zakaz wstępu, stąd pojawiły się wytyczne co do tego, jak przekazywać paczki dla pacjentów oddziału i jak uzyskać informacje o ich stanie zdrowia.

Oddział COVIDOWY decyzją wojewody z 12 listopada od zeszłej środy funkcjonuje w średzkiej lecznicy.

[ZT]6102[/ZT]

Oddział usytuowany jest na parterze na wcześniejszym oddziale chirurgicznym, który połączono obecnie z onkologią. Dla odwiedzających jest on całkowicie zamknięty, dlatego na stronie internetowej szpitala pojawiły się szczegółowe wytyczne dotyczące kontaktu z pacjentami oddziału. Członkowie rodziny chcący uzyskać informacje na temat stanu zdrowia bliskiej osoby mogą dzwonić w dni robocze pod numer telefonu 609 791 437 od godziny 09:00–15:00.

 

Jeżeli osoba bliska przebywająca na oddziale potrzebuje niezbędnych rzeczy, których nie posiada przy sobie lub należy je wymienić, przygotowaną paczkę trzeba zostawić w rejestracji w wejściu A. Każdy pakunek powinien być prawidłowo opisany imieniem i nazwiskiem pacjenta i posiadać dopisek ODDZIAŁ COVID. Co powinno znajdować się w takiej paczce?

Przede wszystkim dowód tożsamości oraz wszelkie informacje dotyczące leczenia i przyjmowanych leków, woda mineralna w butelkach z dzióbkiem ułatwiającym picie, przybory toaletowe w tym chusteczki nawilżane i indywidualne środki higieniczne, klapki pod prysznic i obuwie zmienne, kilka kompletów piżam lub koszul nocnych na zmianę, kubki, telefon komórkowy z ładowarką, a także okulary i aparat słuchowy jeśli pacjent musi z nich korzystać. Można także w paczce przynieść jedzenie w małych opakowaniach, niepsujące się jeśli pozostaje poza lodówką oraz Nutridrinki.

Jeżeli pacjent podczas pobytu bardzo mocno zabrudzi posiadaną przez niego odzież zostanie ona zutylizowana w szpitalu, a pozostałe rzeczy zostaną wydane przy wypisie. Komplet czystych ubrań na wypis trzeba przynieść dopiero w dniu wypisu.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%