Zamknij
REKLAMA

Unia to my! - średzianie spotkali się na Starym Rynku

19:10, 10.10.2021 | M.D
Skomentuj
REKLAMA

Dziś, w niedzielę 10 października, średzianie zgromadzili się na płycie Starego Rynku aby wspólnie zaprezentować swoje obawy o losy Ojczyzny. Uczestnicy wydarzenia „Unia to my!” wyrazili swój gniew wobec tego, co się dzieje w Polsce.

- Zabierz ze sobą wszystko co wyrazi Twój sprzeciw: transparenty, flagi, koszulki i przede wszystkim swoich najbliższych, również dzieci dla których szczególnie powinniśmy walczyć o wolną, demokratyczną i bezpieczną Polskę w UE. Pokaż, że jesteś Polakiem i zarazem Europejczykiem. Spotkanie organizowane jest ponad podziałami przez średzkie środowiska polityczne, kulturalne, ruchy społeczne i ma charakter pokojowy – zapraszali na to wydarzenie jego organizatorzy.

Po wygłoszeniu słowa wstępnego i odśpiewaniu hymnu nastąpiła przerwa, ponieważ na tę samą godzinę zaplanowana została procesja, w związku z odpustem Matki Boskiej Różańcowej, która przeszła wokół Starego Rynku.

Spotkanie poprowadziła Aneta Kłopot-Wartecka. Wśród osób, które zabrały głos byli m.in. posłanka Paulina Hennig-Kloska oraz burmistrz Piotr Mieloch. Wszyscy zademonstrowali swoje poparcie dla Unii Europejskiej. Gorzkie słowa padły pod adresem Prawa i Sprawiedliwości oraz Trybunału Konstytucyjnego. Spotkanie zakończono wspólnym odśpiewaniem hymnu Unii Europejskiej. Transmisję ze spotkania na Starym Rynku można obejrzeć na Facebooku Głosu Powiatu Średzkiego.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z dzisiejszego wydarzenia

[FOTORELACJA_LISTA]536[/FOTORELACJA_LISTA]

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%