Zamknij
REKLAMA

Dopłacą do rachunków za prąd, ale nie wszystkim. Znamy szczegóły

09:36, 08.10.2021 | Źródło: Business Insider
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Program dopłat do rachunków za prąd dla gospodarstw domowych może wynieść nawet kilka miliardów złotych. Nie wszyscy jednak będą mogli skorzystać z dopłat. Znamy szczegóły programu. 

Ceny prądu idą w górę. 

Jak informuje serwis money.pl, cena kontraktu na dostawę energii na Towarowej Giełdzie Energii sięgnęła we wrześniu 465,70 zł za MWh. To o ponad 80 zł więcej niż w sierpniu. 

W porównaniu z ubiegłym rokiem to gigantyczny wzrost, bo energia kosztowała wtedy ok. 244 złotych. Od nowego roku ma być jeszcze drożej, dlatego rząd chce dopłacać do prądu. 

- Będę z całą pewnością proponował Radzie Ministrów i Sejmowi rozwiązania, które będą również rozwiązaniami ochronnymi dla tych, w których wzrost cen energii wywołany polityką klimatyczną UE najbardziej uderzy - powiedział premier Mateusz Morawiecki. 

Projekt ustawy dotyczącej dopłat przygotowuje Ministerstwo Klimatu. Rząd chciałby, by nowe przepisy zaczęły funkcjonować już od stycznia przyszłego roku. 

Niestety, nie wszyscy Polacy będą mogli liczyć na to, że rząd dopłaci im do rachunków. Na nowych przepisach zyskać mają najbiedniejsi. Jak donosi serwis Business Insider może to być od 6 do 10 procent rodzin w Polsce. 

- Mowa tu o takich gospodarstwach domowych, gdzie wydatki na energię przekraczają poziom 10 proc. dochodu rozporządzalnego takiej rodziny. Czyli zsumowanych pensji netto wszystkich członków rodziny oraz wszelkich dodatkowych dochodów (np. zasiłków, 500 plus, dochodów z wynajmu mieszkania, działalności gospodarczej itp.) - informuje Business Insider. 

(Źródło: Business Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%