Zamknij
REKLAMA

Nie wędkuj na tym akwenie do czasu wyjaśnienia sprawy!

12:46, 15.09.2021 | M.D
Skomentuj Fot. OSP Środa Wielkopolska
REKLAMA

Blisko 200 kg śniętych ryb usunięto wczoraj ze średzkiego zbiornika. Do badań laboratoryjnych pobrane zostały próbki wody. Do czasu wyjaśnienia sprawy wędkarskie Koło 130 ze Środy zaleca wstrzymanie się od wędkowania na tym zbiorniku.

We wtorek po godzinie 11:00 zauważono w średzkim zalewie w okolicach Janowa śnięte ryby. Na miejscu pojawiła się Straż Miejska, strażacy w sile pięciu zastępów, pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu. Czynny udział w akcji wzięli także wędkarze.

Fot. Koło nr 130 Środa-Miasto

Działania polegały na pobraniu próbek wody do badań laboratoryjnych oraz sprawdzeniu natlenienia zbiornika. - Członkowie koła wraz z wędkarzami z klubu Barakuda, którzy dysponują łodziami, podjęli działania z lądu i wody mające na celu usunięcie śniętych ryb. Czynności trwały do godzin wieczornych. W sumie usunięto z wody około 150-200 kg ryb: płotki, leszczyki, szczupaki, okonie, sandacze i liny – poinformował zarząd koła nr 130 ze Środy, zalecając jednocześnie wstrzymanie się od wędkowania na średzkim zbiorniku. Odwołane zostały także najbliższe zawody wędkarskie, zaplanowane na nadchodzącą niedzielę.

[AKTUALIZACJA]

W środę ponownie zarządu Koła nr 130, wędkarze z klubu Barakuda oraz Społeczna Straż Rybacka zajęli się usuwaniem z jeziora śniętych ryb. Wczorajszy „połów” to około 100 kg martwej ryby. Koło nr 130 zapowiada dalsze działania w kolejnych dniach jednocześnie wprowadzając ZAKAZ POŁOWU RYB w średzkim zbiorniku. Zapowiedziano także kontrole Społecznej Straży Rybackiej.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

KrystianKrystian

1 1

W tym syfie to się nie dziwię... 15:04, 15.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%