Zamknij
REKLAMA

Zakupy w niedzielę i na Allegro! W Środzie też?

09.25, 22.07.2021 M.B
Skomentuj
REKLAMA

Niezwykle popularna od lat w Polsce sieć supermarketów Biedronka, należąca do portugalskiego koncernu Jeronimo Martins szuka nowych możliwości dotarcia do większej liczby klientów. Szykują się zmiany.

Decyzją rządzących zablokowano możliwość prowadzenia działalności handlowej w niedzielę, z wyłączeniem wcześniej ustalonych terminów, jednakowych dla wszystkich przedsiębiorców. Zgodnie z ustawą sklepy otwarte w niedziele mogą być tylko wtedy, kiedy za ladą stoi właściciel lub gdy sklep ma placówkę pocztową. Wiele sieci skorzystało z tego rozwiązania, zarówno sieć mniejszych sklepów takich jak Żabka czy dużych, jak Intermarche. Sieć marketów Biedronka podpisała więc umowę z Pocztą Polską, dołączając tym samym do grona sklepów, które będą mogły być otwarte w niedzielę. Na początek sieć wyłoni kilka punktów z całej liczby 3000 sklepów, gdzie pilotażowo markety będą otwarte aby sprawdzić, czy to jest opłacalne. Nie będzie to jednak mieć miejsca w Środzie. Jak twierdzi Biuro Obsługi Klienta sieci Biedronka, nie ma na chwilę obecną potwierdzonych informacji co do tego, czy któraś ze średzkich Biedronek będzie brała udział w pilotażowym otwieraniu w niedziele. Zainteresowani mogą sprawdzać stronę internetową sieci, gdzie pojawi się lista sklepów biorących udział w programie testowym. Firma zapowiada, że chce działać zgodnie z prawem, a tymczasem rząd przygotowuje ustawę zaostrzającą te przepisy. Sklep, który będzie otwarty w niedzielę musi wykazać, że ponad 50% jego przychodu pochodzi z z usług pocztowych, sprzedaży kwiatów, wyrobów cukierniczych, sprzedaży biletów lub usług gastronomicznych. Istnieje jednak spora szansa, że projekt nie uzyska większości w sejmie.

Kolejnym pomysłem sieci jest sprzedaż niektórych produktów przez serwis Allegro. Na początek ma to obejmować produkty marki Dada przeznaczone dla niemowląt i dzieci. Sieć utrzymuje, że pomysł ten wynika z faktu, iż młodzi rodzice często nie mają czasu co chwilę udawać się po zakupy żeby nabyć pieluchy i kosmetyki dla bobasa. Teraz będą mogli zamówić je na Allegro z dostawą do domu lub paczkomatu. Dodatkowym atutem otwarcia sklepu internetowego Dada są specjalne duże opakowania, których nie kupimy w Biedronce. Nie wiadomo, czy w przeszłości sieć zdecyduje się na otworzenie kolejnych sklepów internetowych i powiększenie asortymentu sprzedaży w popularnym serwisie aukcyjnym.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%