Zamknij
REKLAMA

Premier mówił o rolnictwie. Ze wszystkimi jednak nie rozmawia

11:58, 14.07.2021 | Red.
Skomentuj Działaczom Agrounii znów nie udało się porozmawiać z premierem Fot. JJ
REKLAMA

Premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Grzegorzem Pudą odwiedził dziś, (środa 14 lipca) gospodarstwo państwa Putzów w Marianowie Brodowskim. 

Po oprowadzeniu przez gospodarza po nowoczesnym gospodarstwie premier i minister wzięli udział w konferencji prasowej. W trakcie spotkania z dziennikarzami Mateusz Morawiecki przedstawił główne założenia i rozwiązania Polskiego Ładu dla rolników. 

- W ramach Polskiego Ładu zwiększamy możliwości dla rolników, aby sprzedawać polskie produkty. Rolniczy handel detaliczny, to możliwość sprzedaży już nie tylko w miejscu zamieszkania, w gminie czy w województwie, ale na terenie całej Polski – mówił premier podczas konferencji.

Prezes Rady Ministrów zapewniał, że będą wprowadzane nowe rozwiązania w zakresie ubezpieczeń, które mają przyczynić się do ochrony gospodarzy przed klęskami żywiołowymi, np. przed gradobiciem lub suszami. Rząd chce także, aby rolnicy mogli sprzedawać swoje produkty na terenie całego kraju do 100 tys. zł bez opodatkowania. 

- Chcemy żeby ta marża, ten zysk dla polskiego rolnika, nie dla pośredników, często zagranicznych, tylko dla polskiego rolnika był największy. O to się bijemy, o to się bijemy też na polu międzynarodowym – zaznaczał Morawiecki.

Zanim rozpoczęła się konferencja tuż przy gospodarstwie państwa Putzów zebrali się działacze z AGROunii Środa Wielkopolska. Po raz kolejny chcieli oni porozmawiać z premierem o sprawach ważnych dla polskiego rolnictwa, lecz i tym razem nie zostali dopuszczeni do udziału w konferencji. 

- Jak widać politycy uciekają od prawdziwych problemów polskiej wsi jakim jest  ASF, ptasia grypa, covidowy kryzys gospodarczy – zaznaczają działacze.

Z kolei na ogólnopolskim profilu Agrounii działacze napisali, że chcą umówić się na oficjalne spotkanie z Mateuszem Morawieckim. Wyjaśniają, że premier nie odpowiada na żadne pisma i że nie traktuje działaczy poważnie. 

- Albo się umówi albo przy jednych z odwiedzin gdzieś w Polsce zgotujemy mu piekło – brzmi treść wpisu Agrounii.

Do tematu szerzej powrócimy w najbliższym wydaniu Głosu Powiatu Średzkiego. 

[FOTORELACJA]491[/FOTORELACJA]

 

(Red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

MatiMati

2 4

Ta agro unie to powinni zdelegalizować tylko wszędzie jeżdżą i problemy robią czy to na drogach czy na konferencjach bydło zwykle i tyle 18:31, 14.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%