Zamknij

Trendy wnętrzarskie na rok 2021

13:55, 16.06.2021 T.S Aktualizacja: 22:23, 17.06.2021
Skomentuj

Czy wiesz już, jakie trendy wnętrzarskie cieszyć się będą w 2021 roku największą popularnością? Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej temu, co projektanci wnętrz, architekci oraz designerzy uznają za warte uwagi. Oto wszystkie trendy wnętrzarskie na rok 2021 zebrane w jednym miejscu: modern rustic, japandi, kolory ziemi i wielofunkcyjność idąca ramię w ramię z maksymalizmem. Zainspiruj się.

Modern rustic

To nowe spojrzenie na styl rustykalny, które łączy jego sielskość z funkcjonalnością nowoczesnych rozwiązań. Daje poczucie bezpieczeństwa i rodzinne ciepło kojarzone z domkiem na wsi, zapewniając przy tym pełen komfort i funkcjonalność.

We wnętrzach obecny jako łączenie elementów vintage ze współczesnymi, stosowanie naturalnych materiałów i sprzyjających przytulności dodatków. Pełen jest ceramiki, wełnianych pledów, drewnianych retro mebli i kwiatowych deseni. Całości towarzyszą jasne ściany i drewnopochodne podłogi.

Wychodząc naprzeciw głównej idei modern rustic, by styl vintage łączyć z funkcjonalnością, warto również przyjrzeć się inspirowanym drewnem, panelom podłogowym. Pięknym w swym wyglądzie i świetnie oddającym charakter drewnianej podłogi, a przy tym łatwych do czyszczenia i pielęgnacji. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, by wybór padł na panele V- fugą. Panele z fugą prezentują się znacznie estetyczniej, lepiej odzwierciedlając uroki drewna, zapewniając wymarzony efekt.

Japandi

Tuż obok współczesnego stylu rustykalnego znaleźć można styl japandi – połączenie stylu japońskiego ze skandynawskim. Królują w nim jasne kolory, naturalne materiały, minimalizm i harmonia. Tu nie ma miejsca na nic, co zbędne i przypadkowe. Wnętrza w stylu japandi mają wyciszać, dając poczucie wewnętrznego spokoju. Zazwyczaj to białe ściany, jasne panele podłogowe i proste meble. Wskazana jest też powściągliwość w doborze dodatków.

Maksymalizm i personalizacja

Zupełnym przeciwieństwem japandi czy popularnego dotąd stylu minimalistycznego jest przybierający na sile maksymalizm. Z potrzeby powiewu świeżości we wnętrzach pełnych opanowania przychodzi nowe – kolorowe, wzorzyste i mocno indywidualne. Maksymalizm nie jest wypełnieniem przestrzeni nadmiarem przedmiotów, lecz przede wszystkim grą barw, tkanin i wzorów.

Zobaczyć więc go będzie można w formie wielobarwnych wzorów na tapetach czy narzutach, oryginalnych podłóg, kunsztownie zdobionych mebli, eklektycznych zestawień – nawet tych na granicy kiczu. Wśród wyjątkowych podłóg znajdują się wzorzyste płytki ceramiczne lub winylowe, panele podłogowe wysoki połysk i pełne kolorów orientalne dywany.

Mieszanka stylów ma dobrze odzwierciedlać charakter mieszkańca domu, stąd nacisk na personalizację. Tak z potrzeb tworzenia ostatnio wielofunkcyjnych przestrzeni na niewielkim metrażu rodzą się także aranżacje ściśle dopasowane do naszego rytmu życia, a wraz z nimi modułowe meble, składane stoły i ukryte kuchnie, które w 2021 staną się szczególnie popularne.

Naturalnie piękne i ekologiczne

Podążanie w kierunku naturalności i ekologii nikogo już pewnie nie dziwi. W nawiązaniu do maksymalizmu trend ten widoczny jest w postaci wzorów i aplikacji roślinnych. Tropikalna dżungla, intensywnie kwiatowe nadruki czy motywy zwierzęce zagoszczą na naszych ścianach i tapicerkach. Naturalność to jednak przede wszystkim materiały – len, surowe drewno lub doskonale je imitujące panele podłogowe, bawełna i ceramika. Elementy tak mocno widoczne we wspomnianych wyżej stylach modern rustic czy japandi.

Przygaszone kolory ziemi

I na koniec przygaszone kolory, które jednoznacznie zdobyły trendy wnętrzarskie 2021. To właśnie z nimi najsilniej kojarzony będzie nowy rok – pełen nadziei na lepsze, harmonii i bezpieczeństwa. Wśród przygaszonych kolorów roku 2021 dostrzec można silne inspiracje naturą. To barwy określane kolorami ziemi – brązy, żółcie, zielenie, błękity. Szlachetne w swym wyglądzie i eleganckie, a przy tym dające to upragnione poczucie przytulności i ukojenia. Przygaszone kolory ziemi najlepiej prezentowały się będą na ścianach, tworząc zgrany duet z jasnymi drewnianymi podłogami.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%