Zamknij
REKLAMA

Kolejny duży pożar

09:39, 29.07.2021 | M.D
Skomentuj Fot. OSP Targowa Górka
REKLAMA

W środę 28 lipca przed godziną 17:00 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w Mieczysławowie (gm. Dominowo). Paliło się ściernisko oraz rosnące zboże. Do akcji gaśniczej zadysponowano znaczne siły i środki z dwóch powiatów.

W środowe popołudnie do pożaru ścierniska i zboża na pniu doszło w Mieczysławowie. Ze względu na suszę i dość silny wiatr konieczne było zadysponowanie znacznych sił i środków. Ogień szybko się rozprzestrzeniał i objął swym zasięgiem pole o powierzchni około 12 ha.

Dzięki sprawnej akcji wielu strażaków udało się uratować niemal połowę pola. W akcji brali udział strażacy z dwóch powiatów: średzkiego i wrzesińskiego. Dwa zastępy przyjechały z JRG w Środzie i po jednym zastępie druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych z Murzynowa Kościelnego, Brodowa, Mącznik i Dominowa. Z sąsiedniego powiatu dotarły tu dwa zastępy z JRG Września, dwa z OSP Targowa Górka i jeden z OSP Kaczanowo. Na czas prowadzonych działań strażacy z OSP Zaniemyśl zabezpieczali powiat i byli w pełnej gotowości do podjęcia natychmiastowych działań operacyjnych w innym miejscu, w przypadku wystąpienia zagrożenia.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%