Zamknij
REKLAMA

Dawka zbliżona do śmiertelnej

16:50, 18.06.2021 | M.D
Skomentuj
REKLAMA

Aż siedmiu nietrzeźwych kierowców zostało w ciągu tygodnia zatrzymanych na drogach naszego powiatu przez Policję. Rekordzista spożył dawkę zbliżoną do śmiertelnej. Tak niepokojących statystyk dawno nie było.

W poniedziałek, 7 czerwca w Skoraczewie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki opel, który prowadził pojazd będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Badanie wykazało u niego 0,33 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto nie posiadał on niezbędnych uprawnień. Dwa dni później kierujący samochodem marki mercedes został zatrzymany na ul. Strzeleckiej. W tym przypadku można już mówić o stanie upojenia. Badanie wykazało, że mieszkaniec powiatu średzkiego prowadził pojazd po drodze publicznej mając 1,80 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. To oznacza, że miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu, a takie stężenie może doprowadzić do głębokiego zaburzenia świadomości a nawet śpiączki. Wynik powyżej 4 promili uznaje się już za stan zagrożenia życia. W takich przypadkach najczęściej występuje głęboka śpiączka, a upojenie bardzo często kończy się zatrzymaniem akcji serca.

W piątek funkcjonariusze Policji ustalili, że mieszkaniec powiatu średzkiego kierował samochodem marki ford focus na drodze publicznej mając w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło niemal w samo południe na ul. Łąkowej. Kolejnego ranka do zatrzymania doszło w Klęce. U kierowcy fiata badanie wykazało 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Pod wieczór w Chwałkowie ujawniono nietrzeźwego rowerzystę, u którego badanie wykazało 1,75 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Za rowerową wycieczkę w stanie nietrzeźwości ukarany został mandatem w wysokości 500 zł. Po godzinie 22:00 dyżurny KPP w Środzie został telefonicznie powiadomiony o dziwnym zachowaniu kierowcy osobowego mercedesa. Mieszkaniec powiatu średzkiego, zaniepokojony stylem jazdy innego użytkownika drogi, próbował dokonać obywatelskiego zatrzymania podejrzewając, iż napotkany kierowca może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę kierowcy mercedesa, u którego badanie wykazało 1,05 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że prowadzenie pojazdu po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości, to nie jedyne przestępstwo, jakiego się on dopuścił. Mężczyzna był poszukiwany celem doprowadzenia do Zakładu Karnego. Do jego zatrzymania doszło w Zielnikach. Tej samej nocy, choć już w niedzielę, dzielnicowi Posterunku Policji z Nowego Miasta zatrzymali w tej miejscowości motorowerzystę. Mieszkaniec powiatu jarocińskiego kierował pojazdem marki barton znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u niego jeden promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Już dawno statystyki nie przedstawiały się aż tak niepokojąco. Nie dość, że ujawniono aż tylu kierujących, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu procentowych trunków, to jeszcze ujawniono u nich wysokie stężenie alkoholu w organizmach. Gdy wartość ta przekracza 0,5 promila, wówczas kierujący odpowiada za popełnienie przestępstwa.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%