Zamknij

Znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość

15:02, 28.05.2021 | M.D
Skomentuj Kadr z wideorejestratora. Fot. KPP w Środzie Wlkp.
REKLAMA

Mimo, iż niemal na całym odcinku drogi wojewódzkiej nr 432 między Środą a Zaniemyślem dozwolona prędkość wynosi 90 km/h, to jednak dla niektórych nadal to za mało.

Na początku maja policjanci ze średzkiej grupy SPEED pełnili służbę na drodze wojewódzkiej nr 432. Postanowili podążyć za motocyklem, którego kierowca najwyraźniej poruszał się z prędkością powyżej dozwolonej. Na wysokości Chwałkowa wideorejestrator wskazał, że prędkość motocykla dochodzi do 150 km/h. Właśnie taka postawa motocyklisty była powodem do przeprowadzenia kontroli drogowej. Za znaczne przekroczenie dopuszczalnej prędkości kierujący motocyklem otrzymał mandat karny w kwocie 400 zł.

- Właśnie kierowcy jednośladów powinni pamiętać o swoim bezpieczeństwie podczas jazdy, gdyż to oni doznają najcięższych obrażeń ciała podczas wypadków – przypomina średzka Policja.

Przy okazji warto wspomnieć, że dopuszczalna maksymalna prędkość nie w każdym przypadku jest bezpieczna. Zawsze prędkość pojazdu trzeba dostosować nie tylko do obowiązujących przepisów ruchu drogowego, ale przede wszystkim do warunków panujących na drodze.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%