Zamknij
REKLAMA

Kradli na dużą skalę. Bracia zatrzymani

Joanna Duda Joanna Duda 10.55, 31.12.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze Śremu zatrzymali trzyosobową grupę, która od miesięcy włamywała się i kradła na terenie trzech powiatów średzkiego, śremskiego i poznańskiego. Mężczyźni spowodowali straty wynoszące ponad 100 tysięcy złotych. Policjantom udało się odzyskać większość z zrabowanych przedmiotów. Wśród nich znalazły się sprzęty AGD i RTV, rowery, poroża byków jeleni oraz danieli. 

- 22 grudnia br. Komenda Powiatowa Policji w Śremie została powiadomiona o kradzieży z włamaniem do domu mieszczącego się w Dąbrowie, z którego złodzieje wynieśli poroża byków jeleni, danieli, tryk muflona, telewizor i elektronarzędzia.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy szybko wpadli na trop włamywaczy i już następnego dnia, 23 grudnia, zatrzymali dwóch sprawców. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Kórnik, dwaj bracia, mający 34 i 30 lat. Podczas przeszukania terenu posesji stanowiącej miejsce zamieszkania braci, policjanci znaleźli mienie skradzione w Dąbrowie oraz szereg innych przedmiotów, jak się okazało pochodzących z kradzieży i włamań dokonanych na terenie powiatów - śremskiego, poznańskiego i średzkiego.

Kryminalni ustali też, iż w Dąbrowie bracia nie działali sami, a trzecim sprawcą kradzieży z włamaniem jest 28-letni mieszkaniec gminy Kórnik, znajomy przestępczego duetu. Tego mężczyznę śremscy kryminalni zatrzymali w minioną środę, 28 grudnia. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 28-latek „towarzyszył” braciom jedynie w Dąbrowie. Natomiast pozostałe włamania – do domku letniskowego w Lucinach, do domu w budowie w Kamionkach, do pomieszczenia gospodarczego w Radzewie, do ciągnika w Łęknie i kradzież rowerów w Zaniemyślu, to przestępcze działania braci.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty, do których się przyznali i złożyli wyjaśnienia. Na wniosek Policji i prokuratury, sąd zastosował wobec amatorów cudzego mienia trzymiesięczny areszt.

Sprawa jest w toku. Włamywaczom grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10 – podała Komenda Powiatowa Policji w Śremie.

 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%