Zamknij
REKLAMA

Tego nie można lekceważyć! O krok od tragedii

12.33, 23.11.2022 opr. MD Aktualizacja: 12.38, 23.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

W niedzielne popołudnie straż pożarna została wezwana do jednego z mieszkań w Środzie. W łazience znajdowała się kobieta, z którą kontakt był utrudniony. Wcześniej doszło u niej do utraty przytomności. Poszkodowana została ewakuowana z pomieszczenia i po udzieleniu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej przekazano ją Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

Sprawdzenie pomieszczenia czujnikiem wielogazowym wykazało obecność tlenku węgla w stężeniu 230 ppm. W tym miejscu należy zaznaczyć, że stężenie tlenku węgla, dopuszczalne przez Światową Organizację Zdrowia wynosi 35 ppm, a stężenie od 200 ppm może być już bardzo szkodliwe dla zdrowia. Najcięższe objawy zatrucia występują przy stężeniach wyższych, niż 400 ppm, a przy 800 ppm występuje ryzyko zgonu już po dwóch godzinach przebywania w pomieszczeniu. Przy wyższych stężeniach czas ten skraca się nawet do jednej minuty.

ZRM podjął decyzję o transporcie poszkodowanej do średzkiego szpitala. Z pomieszczeń ewakuowano także pozostałych mieszkańców.

- W łazience wentylacja była zamknięta – informują strażacy.

Komenda Powiatowa PSP w Środzie przypomina o wysokim ryzyku zatrucia tlenkiem węgla podczas trwania sezonu grzewczego. Szczegóły TUTAJ

(opr. MD)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%