Zamknij
REKLAMA

Rekordzista miał ponad dwa promile

11.59, 21.09.2022 red
Skomentuj Zdjęcie poglądowe
REKLAMA

Nie brakuje osób, które siadają za kierownicą, choć zdecydowanie powinni poczekać. Amatorów jazdy „po kielichu” nie odstraszają ani wysokie kary pieniężne, ani perspektywa spędzenia wielu miesięcy w więzieniu.

W poprzedni poniedziałek do kontroli drogowej zatrzymany został kierowca samochodu marki bmw. Patrol, który w Polwicy zatrzymał 32-letniego mieszkańca powiatu średzkiego, potwierdził, że mężczyzna ma w organizmie 2,02 promila alkoholu. Następnego dnia w Chociczy zatrzymany został do kontroli kierowca volkswagena golfa. 46-letni mieszkaniec gminy Nowe Miasto wydmuchał 0,5 promila. Kolejny dzień i kolejni zatrzymani nietrzeźwi. Tym razem 55-letni rowerzysta, który jechał ul. Weychana, mając 1,06 promila alkoholu w organizmie oraz 39-latek zatrzymany na ul. Witosa, który wsiadł na rower mając 0,58 promila. Obaj rowerzyści są mieszkańcami Środy. W sobotę w Żabikowie na DK11 „wpadł” obywatel Białorusi. Kierowca clio miał w organizmie 0,46 promila alkoholu.

Jak widać kierowców nie zrażają wysokie kary, które grożą za kierowanie w stanie po spożyciu alkoholu bądź nietrzeźwości. W tym drugim przypadku, kiedy badanie wykaże obecność powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie, kierowcy grozi więzienie (nawet do 5 lat), wysoka kara grzywny, zakaz prowadzenia pojazdów orzeczony nawet na 15 lat (bądź dożywotnio w przypadku recydywy), 15 punktów karnych (do soboty było 10) i kara pieniężna wpłacana na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Penitencjarnej. Ta może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

(red)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%