Zamknij
REKLAMA

Wypadek, kolizje i nadmierna prędkość

18.48, 07.01.2022 .
Skomentuj Fot. KPP w Środzie
REKLAMA

Średzka policja podsumowała wczorajszy dzień. Niestety mundurowi nie mogli świętować. Sporo pracy mieli funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego.

W święto Trzech Króli policja prowadziła akcję pod kryptonimem „Prędkość”. Policjanci sprawdzali, czy kierowcy stosują się do znaków ograniczających maksymalną dopuszczalną prędkość na danej drodze, a na nierozsądnych kierowców funkcjonariusze nakładali mandaty według nowego taryfikatora. - Już z samego rana w Janowie został zatrzymany 19-latek, który busem jechał w terenie zabudowanym z prędkością 123 km/h. Młody kierowca otrzymał wysoki mandat: 2500 zł. Zatrzymano mu też prawo jazdy na trzy miesiące. Karą wg nowego taryfikatora ukarany został również 34-letni mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. Jechał on w Tadeuszewie 54 km/h szybciej niż wskazują tam znaki. Mandat wyniósł 1500 zł. Oczywiście i w tym przypadku zatrzymano prawo jazdy na kwartał – poinformowała st. asp. Edyta Kwietniewska, Oficer Prasowy KPP w Środzie.

Jak poinformował mł. asp. Marek Zięty, naczelnik WRD, przez cały dzień funkcjonariusze skontrolowali 28 pojazdów, z czego powodem zatrzymania 19 z nich była nadmierna prędkość. Powodem zatrzymania pozostałych pojazdów był brak zapiętych pasów przez kierowcą bądź pasażerów czy niesprawne oświetlenie pojazdu. Pocieszeniem może być fakt, że nie ujawniono nietrzeźwych kierowców.

Niestety doszło też do zdarzeń drogowych. - Najniebezpieczniejsza sytuacja wydarzyła się wieczorem na drodze W432. Na wysokości Pętkowa 49-letni kierowca audi A5 podjął manewr wyprzedzania i zderzył się z jadącą z naprzeciwka 21-letnią rowerzystką. Młoda kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Tu również policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy kierowcy.

W czwartek doszło również do dwóch kolizji. Jedna wynikała z nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu w m. Mączniki , druga na ul. Daszyńskiego z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i wjechaniu w zaporę. Jak się później okazało sprawca tego zdarzenia nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami – informuje średzka policja. W czwartek doszło również do dwóch kolizji. Jedna wynikała z nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu w m. Mączniki , druga na ul. Daszyńskiego z niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze i wjechaniu w zaporę. Jak się później okazało sprawca tego zdarzenia nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami – informuje średzka policja.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

miśmiś

1 1

Co do potrącenia to rowerzystka nie miała przedniego oświetlenia i jak mial ją ktokolwiek zobaczyć ??
są na to świadkowie . Szkoda samochodu 14:25, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiniuMiniu

1 1

Rowerzystka miała wszystko tylko kierowca samochodu nie zachował szczególnej ostrożności i ciekawe skąd wzięli się świadkowie wieczorem 16:00, 08.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaboretTaboret

1 0

Dziewczyna leży w szpitalu z ciężkimi obrażeniami a ci się martwią o samochód poprostu parodia a jeżeli podejmujesz prube wyprzedzania to musisz być pewny że nikt nie jedzie z przeciwka nie tylko samochodu ale rowerzyści i piersi 16:06, 08.01.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

rudonsrudons

0 0

Tu nie chodzi o auto tylko o wyjaśnienie całego zdarzenia i niewinność kierującego nim. 20:58, 09.01.2022


Dorota HaukeDorota Hauke

0 0

Witam poszukuje osób które zatrzymały się bezpośrednio po tym zdarzeniu. Proszę o kontakt 18:39, 09.01.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%