Zamknij
REKLAMA

Mieszkanie po pożarze wymaga remontu. Zbierają pieniądze!

12.09, 22.11.2021 J.J
Zniszczona kuchnia w jednym z mieszkań Fot. pomagam.pl
REKLAMA

Chwilę grozy przeżyli w poniedziałek mieszkańcy bloku przy ul. Pogodnej w Brodowie. W jednym z mieszkań na parterze wybuchł pożar. Mieszkańcy musieli opuścić swoje mieszkania i obserwować akcję służb.

O godzinie 10:56 straż pożarna w Środzie przyjęła zgłoszenie o pożarze ulatniającego się z butli gazu. Do zdarzenia doszło w budynku wielorodzinnym w Brodowie. Służby natychmiast udały się na miejsce.

- Na chwilę obecną sytuacja jest opanowana. Butla z gazem jest już na zewnątrz. Nasze działania polegały na gaszeniu pożaru, ewakuacji z całego bloku łącznie 10 osób i zabezpieczeniu butli – informowała naszą redakcję w poniedziałek Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Środzie.

Pożar objął kuchnię na parterze. Osoba zgłaszająca była obecna w mieszkaniu. W wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. Strażacy wyłączyli prąd w całym budynku. Pożar gaszono przez okno, konieczne było przy tym użycie drabiny. Drugi prąd wody strażacy podali po wejściu do mieszkania klatką schodową. Butlę, która była przyczyną pożaru wyciągnięto z mieszkania i schłodzono.

Cały budynek przewietrzono i sprawdzono. Strażacy nie wykryli dalszego zagrożenia. Sprawna akcja służb mundurowych zakończyła się sukcesem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 8 zastępów: 4 z JRG Środa i po jednym z OSP Brodowo, OSP Środa, OSP Mączniki i OSP Koszuty. W Brodowie obecna była również policja.

Co więcej, jeszcze tego samego dnia na stronie internetowej pomagam.pl wystartowała zbiórka pieniędzy na remont mieszkania, której organizatorami są sąsiedzi. Potrzeba 10 tysięcy złotych.

- Kochani zbieramy pieniądze na remont mieszkania dla naszych sąsiadów Walczaków, które dzisiaj w wyniku pożaru zostało zniszczone. Najbardziej kuchnia, która wymaga generalnego remontu, reszta pomieszczeń została zalana. Mam nadzieję, że uda nam się choć trochę im pomóc. Każda złotówka się przyda. Wierzę w nas sąsiadów i wiem że nie zostawimy ich z tym samych. Dziękuję za każdą przelana złotówkę – czytamy w opisie zbiórki.

ZBIÓRKĘ ZNAJDZIESZ TUTAJ

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%