Zamknij
REKLAMA

„Jak miło być w ...”. Co stało się we wsi? Przemarsz orkiestry, druhów OSP i nie tylko!

14:32, 09.05.2022 | .
Skomentuj Podczas Festynu odbył się przemarsz Średzkiej Orkiestry Dętej Fot. JM
REKLAMA

Orkiestra dęta, pokaz druhów OSP, grill, gzik, placki, pajda ze smalcem oraz własnoręcznie robiony ołtarz. Takich atrakcji mogli się między innymi spodziewać ci, którzy przyszli na festyn w Czarnotkach z okazji Gminnego Dnia Strażaka. 

4 maja w Kościele Katolickim obchodzone jest święto św. Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji, w sobotę za świetlicą w Czarnotkach odbył się Gminny Dzień Strażaka. Brali w nim udział druhowie ze wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Zaniemyśl, tj. OSP Zaniemyśl, OSP Kępa Wielka i OSP Czarnotki. Strażakom towarzyszyła Orkiestra Dęta ze Środy, kórnicka grupa motocyklowa „Mad Dogs”, samorządowcy oraz mieszkańcy. 

Impreza rozpoczęła się przemarszem po wsi. Później miała miejsce Msza Polowa, którą odprawił proboszcz zaniemyskiej parafii ksiądz Jacek Leśniewski.  Po niej swoje przemówienia wygłosili włodarze i samorządowcy. 

- Ogromny szacunek i podziękowania wam - druhowie, za  waszą gotowość niesienia pomocy bliźnim. Za to wam serdecznie dziękuję. Chciałbym też bardzo podziękować prezesowi Grzegorzowi i prezesowi Mariuszowi, że wzięli na siebie odpowiedzialność odbudowania OSP Czarnotki. Choć jeszcze straż nie ma pełnej zdolności bojowej, to już służy społeczności lokalnej przy organizacji wielu spotkań i uroczystości, działając na niwie społecznej. - mówił starosta powiatu Ernest Iwańczuk.

- Jak to dobrze, że po dwóch latach możemy się spotkać i obchodzić tak ważną uroczystość jak Gminny Dzień Strażaka. Jak miło być w Czarnotkach. Gdzie Czarnotki, od ubiegłego roku prężnie zaczynają rozwijać skrzydła, uczą się, szkolą, tak, żeby pewnie jeszcze w tym roku czynnie brać udział w akcjach. Ten dzisiejszy dzień jest po to, żeby wam podziękować. - powiedziała wójt gminy Justyna Dąbrowska. 

Po części oficjalnej rozpoczęły się atrakcje: pokazy, dmuchańce oraz jedzenie z grilla czy testowanie wyrobów własnej roboty. Wieczorem oprawę muzyczną zapewnił Dj Zaleya. 

Sponsorami imprezy byli m.in. „Świeże i Zielone” Grześkowiak. Piekarnia-Cukiernia M&M Migalscy, Hand-Mięs Polowczyk, Państwo Joachimiak i Fundusze Sołeckie. 

Pieniądze zarobione podczas festynu przeznaczone zostaną na modernizację OSP Czarnotki.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%