Zamknij
REKLAMA

Sprawa hali sportowej trafi do sądu

09:37, 02.09.2021 | T.S
Skomentuj Na posiedzeniu poruszono temat hali
REKLAMA

Na ostatniej sesji Rady Gminy Zaniemyśl, która odbyła się 18 sierpnia, uchwalono zmiany w budżecie gminy Zaniemyśl oraz dokonano zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. Złożono również dwie interpelacje.

Podczas sesji uchwalono zmiany w budżecie gminy na bieżący rok. Tym samym zwiększono kwotę dochodów o 666 128,00 złotych. Zwiększono także wartość wydatków o kwotę 253 005,88 złotych. Zmiany mają wpłynąć na zmniejszenie deficytu o kwotę 413 422,11 złotych. Po zmianie będzie wynosił 3 943 250,89 złotych.

Ważnym zapisem w treści tej uchwały jest ustalenie kwoty, do której wójt może samodzielnie zaciągać zobowiązania. Uchwała zwiększa tę wartość do kwoty 4 500 000,00 złotych. Podjęto również uchwałę w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Gminy Zaniemyśl. Wynika ona z uchwalonych zmian w budżecie gminy na bieżący rok.

Na sesji złożono także dwie interpelacje. Ich autorem jest radna Kamila Kołacka. Pierwsza z nich dotyczy oczyszczalni ścieków w Jeziorach Małych. Radna pytała podczas sesji jaka jest procedura ustalania cen za odbiór nieczystości oraz z jaką częstotliwością można wprowadzać zmiany cen za odbiór ścieków.

Radna pytała czy ustalanie zróżnicowanych cen dla odbiorców podłączonych do sieci kanalizacyjnej oraz niepodłączonych do niej jest zgodne z prawem oraz czy nie stanowi dyskryminacji cenowej mieszkańców. Kamila Kołacka wskazała, że gospodarstwa niepodłączone do sieci kanalizacyjnej płacą stawkę trzykrotnie wyższą za wywóz nieczystości. W drugiej interpelacji Radna Kołacka zwróciła się z wnioskiem o informowanie radnych o zwoływanych przez Urząd Gminy zebraniach wiejskich.

Na sesji poruszony był także temat dachu hali sportowej. W tej chwili sprawa jest w toku. Wg gminy naprawa wadliwej konstrukcji będzie kosztować około 200 000,00 złotych brutto. Jest bardzo możliwe, że sprawa trafi do sądu. Wójt Justyna Dąbrowska informowała także o zmianie godzin kursowania śremskiej linii nr 17. Pierwszy kurs będzie odbywał się o godz. 06.05, a nie o godz. 05:50, tak jak dotychczas.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%